Podziemia od zawsze pociągały swoją tajemniczością. Widząc wejście do nieznanej sztolni, jaskini, podziemnego obiektu strategicznego czy zespołu piwnic, niejeden poszukiwacz przygód i mocnych wrażeń zastanawiał się, co kryje się za wejściem, jakie sekrety pozna wkraczając do mrocznego "podziemnego świata"? Tajemnice te będzie można poznać dzięki lekturze książki "Podziemne trasy turystyczne Polski" autorstwa Tomasza Rzeczyckiego - wieloletniego współpracownika "Trybuny Górniczej".
Pierwszy z trzech tomów książki ukazał się w kwietniu br. i obejmuje kopalniane trasy podziemne. W publikacji znalazły się m.in. obiekty górnicze z województwa śląskiego, takie jak: zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach wraz ze sztolnią Czarnego Pstrąga, zabytkowe kopalnie w Zabrzu czyli Królowa Luiza i Guido oraz sztolnia w okolicach Sztygarki w Dąbrowie Górniczej.
Ponadto tom pierwszy zawiera opis kopalnianych tras podziemnych w takich miejscowościach, jak: Bochnia, Chełm, Częstochowa, Kletno, Kłodawa, Kowary, Krzemionki, Nowa Ruda, Wałbrzych, Wieliczka, Złotoryja oraz Złoty Stok.
Jest to pierwszy w Polsce opis historii podziemnych tras turystycznych dostępnych w naszym kraju, który uzupełniony jest dużą liczbą fotografii. Opis jest pełen jest różnych ciekawostek, absurdów, zapomnianych szczegółów oraz tajemnic. Dlatego wyprawa po kartach tej książki będzie jedyną w swoim rodzaju przygodą oraz lekcją nieznanej historii.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.