Dzięki temu węglowe bloki mają pracować elastyczniej
RAFAKO i ENERGOTHERM pracują nad wprowadzeniem na rynek nowej technologii zwiększającej elastyczność bloków energetycznych bazujących na węglu, dynamiczniejszy rozwój oraz wykorzystanie OZE, a także zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Spółki informują o podpisaniu umowy mającą na celu oferowanie rozwiązania w zakresie zwiększenia elastyczności istniejących bloków