Święto Wojska Polskiego z górniczym akcentem

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest w rocznicę rozpoczęcia polskiej kontrofensywy podczas Bitwy Warszawskiej 1920 r.

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

+49 Zobacz galerię

Galeria
(52 zdjęć)

W niedzielę, 11 sierpnia, odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego w Katowicach. Nie zabrakło akcentu górniczego.

Rano w Kościele Garnizonowym św. Kazimierza Królewicza odbyła się msza św. w intencji Wojska Polskiego. Po mszy św. Ulicami miasta odbyła się parada wojskowa pod Pomnik Żołnierza Polskiego, w której nie zabrakło akcentu górniczego. W paradzie przeszła orkiestra górnicza.

Na Placu Żołnierza Polskiego w Katowicach odbyły się obchody święta Wojska Polskiego. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele jednostek wojskowych, służb mundurowych, samorządów i rządu – udział w wydarzeniu wzięli wojewoda śląski Marek Wójcik, Rafał Adamczyk z zarządu województwa śląskiego, Alina Bednarz, wiceprzewodnicząca Sejmiku, Kinga Okrzesik-Faruga, dyrektor generalny Ministerstwa Przemysłu oraz Tomasz Ślęzak, prezes Węglokoksu.

Podczas obchodów odbyły się m.in.: apel wojskowy, defilada oraz pokaz pojazdów i uzbrojenia. Wręczono również medale i odznaczenia. Organizatorem uroczystości była 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.