PGNiG chce, by nasz gaz wrócił do jego łask
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) od dawna mówi, że zwiększy wydobycie gazu krajowego. I na tym się kończy. W opracowanym w 2005 r. prospekcie emisyjnym spółka zakładała, że wzrośnie ono do 5,5 mld m sześc. rocznie w 2008 r. Dzisiaj wiadomo już, że w tym roku krajowe wydobycie wyniesie 4,2 mld m sześc. rocznie. W przyszłym roku wróci do obecnego poziomu 4,6 mld m