Aktualności

Zaslepka

PGNiG szuka wiceprezesa

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wszczęła postępowanie na stanowisko wiceprezesa ds. Górnictwa Naftowego - poinformował zarząd firmy w komunikacie.Rada postanowiła wszcząć postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko na posiedzeniu w dniu 2 grudnia 2008 roku.Podczas spotkania ustalono termin składania ofert w postępowaniu kwalifikacyjnym do 6 stycznia 2009

Mozejki orlen pl

PKN Orlen zgłosił roszczenia wobec Yukos International

PKN Orlen doręczył w środę spółce Yukos International UK BV zawiadomienie o swoich roszczeniach związanych z transakcją nabycia AB Mażeikiu Nafta (Możejki) w 2006 roku - poinformował PKN w komunikacie.- PKN ORLEN SA w dniu 3 grudnia 2008 roku dostarczył spółce Yukos International UK B.V., z siedzibą w Holandii zawiadomienie o roszczeniach PKN ORLEN SA wobec Yukos International z

Zaslepka

Aluron wybuduje nowy zakład w Zawierciu za 30,5 mln zł

- Kosztem 30,5 mln zł działająca w Zawierciu firma Aluron wybuduje w tym mieście nowy zakład do produkcji metalowych elementów stolarki budowlanej, konstrukcji metalowych oraz obróbki metali. Pracę znajdzie 60 osób.O inwestycji, która będzie zlokalizowana na terenie włączonym niedawno do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), poinformowali w środę przedstawiciele

Lotos stacja lotos pl

Grupa Lotos oczekuje początku zwrotu nakładów inwestycyjnych w IV kw. 2009 r.

Proces zwrotu nakładów inwestycyjnych Grupy Lotos rozpocznie się w IV kw. 2009 r., gdy ruszy produkcja z pierwszej instalacji w ramach pro-rowojowego programu 10+, wynika ze środowych wypowiedzi prezesa spółki Pawła Olechnowicza.- W październiku 2009 r. rozpocznie się proces zwrotu nakładów inwestycyjnych, gdyż ruszy produkcja z pierwszej instalacji oddanej w ramach programu 10+ -

Zaslepka

Centrostal Gdańsk zmienia nazwę na Cognor

Spółki dywizji dystrybucyjnej w grupie Złomrex od 2009 roku będą funkcjonowały pod nową nazwą Cognor i będą notowane na warszawskiej giełdzie w miejsce Centrostalu, wynika ze środowej wypowiedzi prezesa Złomreksu Przemysława Sztuczkowskiego. Jego zdaniem, nowy podmiot będzie generował roczne obroty powyżej 2 mld zł, a od 2010 r. rozpocznie intensywne akwizycje.- Po konsolidacji

Zaslepka

UE chce zredukować emisje CO2 o 20-30 proc. do 2020 roku

UE chce zredukować emisje CO2 o 20-30 proc. do 2020 roku - zadeklarował podczas trzeciego dnia poznańskiego szczytu klimatycznego sekretarz Ramowej Konwencji ONZ na rzecz Zmian Klimatu Yvo de Boer.Podsumowując pierwsze dni odbywającego się od poniedziałku szczytu COP 14, Boer powiedział, że "ponad 11 tys. uczestników wyszło z bloków startowych, maraton już się odbywa".- Mamy wiele

Zaslepka

COP14: W oczekiwaniu na „wspólna wizję”

Polska delegacja oficjalnie rozpoczęła negocjacje podczas Konferencji klimatycznej ONZ. Kieruje nią minister Janusz Zaleski. Polska reprezentacja na COP 14 podzielona jest na dwie grupy. Pierwszej przewodniczy Maciej Nowicki z głównymi doradcami Prezydenta COP 14 – Januszem Reiterem, Wojciechem Ponikiewskim, Joanną Maćkowiak-Panderą.Druga grupa to polska delegacja, której szefem

KW tabliczka

Kompania Węglowa ma zysk

Największy dostawca węgla dla energetyki zarobił w tym roku 27,6 mln zł.Kompania Węglowa (KW), która skupia 16 kopalni, wypracowała w dziesięć miesięcy 27,6 mln zł zysku, przy przychodach 10,5 mld zł. Wydobycie węgla wyniosło 37,6 mln ton. KW ma 50-procentowy udział w produkcji węgla i jest największym dostawcą dla energetyki zawodowej - dosniósł w środę "Puls Biznesu".KW na

Zaslepka

Doradzą ministrowi skarbu przy sprzedaży akcji

Minister skarbu planuje sprzedać akcje trzech kopalń surowców skalnych.Rozstrzygnięto przetarg na świadczenie usług dla ministra skarbu w procesie sprzedaży akcji Kopalni i Zakładu Wzbogacania Kwarcytu „Bukowa Góra” z siedzibą w Łącznej, Kopalni i Prażalni Dolomitu „Żelatowa” z Chrzanowa oraz Kopalni Odkrywkowych Surowców Drogowych z siedzibą w KielcachZa

Zaslepka

Wypadek w kopalni „Wujek-Śląsk”

Dzisiaj na poziomie 1050 metrów w kopalni „Wujek-Śląsk” w Katowicach, podczas urabiania kombajnem doszło do wypadku. Bryła węgla uderzyła kombajnistę. - Górnika szybko wywieziono na powierzchnię. Nie udało się go jednak uratować. Zmarł na stole operacyjnym – powiedziala nettg.pl Edyta Tomaszewska, rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.Mężczyzna pracował w

Zaslepka

W grudniu rząd zajmie się projektem ustawy o zadośćuczynieniach dla rodzin ofiar wystąpień w PRL

Projekt ustawy, przewidujący przyznanie zadośćuczynień finansowych rodzinom ofiar zbiorowych zrywów obywatelskich w PRL, został już zaakceptowany przez komitet stały Rady Ministrów i w grudniu ma być przyjęty przez rząd – poinformował wojewoda śląski, Zygmunt Łukaszczyk.Wojewoda należał do inicjatorów przygotowania projektu ustawy, na postawie której zadośćuczynienie

Zaslepka

Rynek handlu emisjami CO2 wzrósł o 41 proc.

Rynek Handlu Uprawnieniami do Emisji CO2 wzrósł w pierwszej połowie 2008 roku o 41 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2007 r. - wynika z raportu Międzynarodowego Stowarzyszenia Handlu Emisjami (IETA) - opublikowanego w środę podczas Konferencji Klimatycznej ONZ w Poznaniu - podała gazeta.pl za doneisieniami PAP.Z raportu wynika, że w pierwszym półroczu 2008 r. obrót na rynku

Zaslepka

Msza w intencji górników

W najbliższą niedzielę o godz. 16 w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona msza w intencji śląskich środowisk górniczych. Zaproszeni zostali przedstawiciele Kompanii Węglowej, Katowickiej Grupy Kapitałowej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Południowego Koncernu Węglowego, Lubelskiego Węgla Bogdanka oraz KGHM Polska Miedź.

UNFCCC int

Poznań: Uczestnicy konfrencji pracują nad zagadnieniami zw. z ochroną klimatu

Rozpoczął się kolejny etap rozmów na konferencji klimatycznej w Poznaniu. Delegaci ze 186 państw powoli tworzą grupy i zespoły negocjacyjne.W najtrudniejszej sytuacji są członkowie polskiej delegacji. Z racji tego, że nasz kraj jest gospodarzem COP 14, kierownictwo delegacji musi się orientować i uczestniczyć w większości spotkań, nawet tych nieformalnych - podał bankier.pl za

Zaslepka

DM Millennium utrzymał rekomendacjękupuj\" i podwyższył cenę docelową PGNiG

Analitycy Domu Maklerskiego Millennium podwyższyli cenę docelową akcji PGNiG do 4,47 zł z 4,19 zł oraz podtrzymali rekomendację "kupuj" – podał koncern w komunikacie prasowym.- Jeżeli jednak aktualne warunki makro miałyby się utrzymać to w najbliższych kwartałach, spółka albo będzie zmuszona do obniżania taryf albo zacznie pokazywać gigantyczne zyski – podkreślili maklerzy

Zaslepka

Łukoil we Włoszech

Łukoil do spółki z włoską firmą ERG kupił 49 proc. akcji włoskiej rafinerii ISAB – podała „Rzeczpospolita”.Kupujący zapłacili za firmę na razie tylko pierwszą transzę, która wyniosła 600 mln euro.

HAK konin pl

Impexmetal: Huta w Koninie stanęła

Część załogi Huty Aluminium Konin, oddziału giełdowego Impexmetalu, strajkuje. Zarząd liczy jednak, że dogada się z pracownikami.W Hucie Aluminium Konin, należącej do Impexmetalu, stanęła wczoraj produkcja aluminium pierwotnego, a praca maszyn na wydziale elektrolizy była podtrzymywana jedynie przez garstkę pracowników. To efekt protestu załogi, którą rozeźliła odmowa

Zaslepka

OKD sprzedała firmę inżynieryjną

Należąca do spółki górniczej New World Resources (NWR) czeska spółka wydobywcza OKD sprzedała swoją spółkę zależną OKD Bastro niemieckiej firmie Bucyrus DBT Europe GmbH, spółce zależnej Bucyrus International Inc. - producenta sprzętu górniczego, podało NWR w środowym komunikacie. OKD Bastro specjalizuje się w produkcji sprzętu górniczego i świadczeniu usług

Orlen stacja

Orlen może podbić czeski rynek

Rozwój sieci detalicznej w Czechach to jeden z elementów nowej strategii Orlenu. Koncern stawia tam głównie na budowę sieci franczyzowej, nie wyklucza jednak przejęcia czeskich aktywów Shella - podała gazetaprawna.pl.Budowa stacji własnych, a przede wszystkim rozwój oferty franczyzowej to priorytety w działalności Polskiego Koncernu Naftowego Orlen na czeskim rynku. Orlen zrezygnował

Zaslepka

Drugi dzień protestu ekologów na kominie elektrowni

Pięcioro ekologów z Greenpeace, w tym Polka, przebywa od wtorku na 150 metrowym kominie Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin w Koninie - podał portal cire.pl za doniesieniami PAP.Ekolodzy Greenpeace z 10 krajów europejskich protest rozpoczęli we wtorek rano. Jedenastu z nich weszło na komin. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne (silny wiatr), zatrzymali się na zawieszonej na

Zaslepka

Petrolinvest: Nasze akcje są warte ponad 180-200 zł

Przecena akcji Petrolinvestu jest nieuzasadniona – przekonuje Paweł Gricuk, prezes naftowej spółki z grupy Ryszarda Krauzego w rozmowie z "Pulsem Biznesu", która ukazała się na stronie internetowej gazety..Jeszcze w pierwszej połowie roku akcja Petrolinvestu kosztowała nawet 300 zł. Teraz kurs wynosi 30 zł. - Tak wysoka przecena akcji Petrolinvestu jest nieuzasadniona. Nawet

Zaslepka

Szef Impexmetalu o sytuacji w Hucie Aluminium

Trwające całą noc rozmowy pracowników wydziału elektrolizy Huty Aluminium Konin w Koninie (Wielkopolska) z zarządem jej właściciela, Impexmetalu SA, nie przyniosły rezultatu. W środę rano pracownicy rozeszli się do domów i przerwali trwającą od poniedziałku okupację biurowca - podała gazeta.pl powołując się na doniesienia Polskiej AgencjiPrasowej.W związku z likwidacją po 1