Węgiel brunatny bez inwestycji się skończy
Jeśli nie ruszą inwestycje, węgiel brunatny skończy się za 35 lat. Importować się go nie da – ma za dużo wody. W Polsce 35 proc. energii elektrycznej produkuje się właśnie z tego surowca - naisała "Rzeczpospolita".Według wyliczeń ekspertów roczne wydobycie tego surowca, wynoszące 65 mln ton, można zwiększyć nawet o połowę. Wystarczy, że resort gospodarki da zielone