Jest w Barbórce jakaś magia
Dla pracujących w górnictwie, to wprawdzie dzień wolny od pracy, ale jakoś inaczej wolny – nie tak, jak niedziela, czy inne wolne dni. Jest to dzień uroczyście wolny – wyniosły.Dla tych, którzy już nie pracują, to dzień refleksji, a częściej tęsknoty. To niewyobrażalne, za czym może tęsknić były górnik, a raczej górnik, który nie pracuje w górnictwie, bo górnikiem