Kopalnia „Mysłowice”: Górniczą przestrzeń zajmą artyści i muzealnicy
Systematycznie – odkąd z początkiem 2007 r. nastąpiło połączenie kopalń „Mysłowice” i „Wesoła” – w pierwszym z zakładów zauważalnie gaśnie produkcja węgla. Wprawdzie nie rezygnuje się całkowicie z resztek tutejszych zasobów, niemniej są one traktowane jako rezerwowe pola wydobycia dla Katowickiego Holdingu Węglowego.Kierujący kopalnią „Mysłowice-Wesoła”