Aktualności

Niech rząd odda kopalnie górnikom

Dziennikarz portalu nettg.pl zapytał dr. Kamila Zubelewicza z Centrum im. Adama Smitha w Warszawie, co sądzi o wynikach rozmów pomiędzy górnikami a rządem.

Wyższa płaca świetnie motywuje

70 proc. Polaków zapewnia, że przyznana przez szefa wyższa płaca świetnie motywuje i zwiększa energię do działania - donosi Rzeczpospolita.Z badania TNS dla portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. wynika, że podwyżka przekłada się zarówno na zaangażowanie, jak też lojalność pracowników. Nie tylko ich motywuje do działania, ale i dość często zachęca do realizacji

1416383990 spolka szkoleniowa arc

Górnictwo: nowy wizerunek Spółki Szkoleniowej

Od tygodnia funkcjonuje w sieci odnowiona witryna internetowa Spółki Szkoleniowej Sp. z o.o. Nowa strona zyskała - oprócz atrakcyjnej strony graficznej - ciekawe funkcjonalności, które z pewnością pomogą Klientom Spółki w prosty i szybki sposób pozyskać informacje o potrzebnych im usługach szkoleniowych.Nowy wizerunek w Internecie to nie koniec zmian.

Częstochowa: perspektywy dla sektora usług dla biznesu

Rosnące konkurencja i nasycenie rynku pracy w usługach dla biznesu w głównych aglomeracjach powinny sprzyjać powstawaniu miejsc pracy w tym sektorze w mniejszych ośrodkach - z zapleczem akademickim, dobrze skomunikowanym i rozpoznawalnym, jak Częstochowa.To jeden z wniosków raportu "Częstochowa. Nowa lokalizacja na mapie usług biznesowych", który dla

Górnictwo: okupacja Kompanii Węglowej zakończona

Górnicy, którzy od sześciu dni okupowali siedzibę Kompanii Węglowej w Katowicach (KW), w środę po północy (19 listopada) przerwali protest. Decyzja o zakończeniu okupacji zapadła po wtorkowym spotkaniu związkowców z premier Ewą Kopacz w Warszawie.

1325527182 ekspolatacja zloza polkowice kghm pl

TK: ustawa o podatku od srebra i miedzi zgodna z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny uznał we wtorek (18 listopada), że zapisy ustawy o podatku od miedzi i srebra, którą do TK zaskarżyły dwie grupy posłów, są zgodne z konstytucją. Wnioskodawcy chcieli uchylenia całej ustawy.Zgodnie z orzeczeniem TK, zapisy, o których zbadanie wnioskowano są zgodne z konstytucją, a w jednym przypadku zapis nie jest niezgodny z ustawą

Górnictwo: jeszcze we wtorek związkowcy mogą zawiesić protest w KW

Jeszcze we wtorek (18 listopada) może zapaść decyzja o zawieszeniu protestu górników Kompanii Węglowej, którzy od sześciu dni okupują siedzibę spółki - poinformował po spotkaniu związkowców z rządem szef sekcji górnictwa węgla kamiennego NSZZ Solidarność Jarosław Grzesik.

Górnictwo: w Kompanii będą wypłaty, nie ma decyzji o końcu okupacji

Po zakończeniu spotkania z premier Ewą Kopacz nie ma decyzji o zakończeniu okupacji Kompanii Węglowej. Wiadomo jednak, że pracownicy KW otrzymają wynagrodzenie i należne świadczenia.

Zaslepka

Złoty zyskał na wartości

We wtorek złoty znów zyskał na wartości, dilerzy sądzą, że jest potencjał do głębszego ruchu. Po godz. 17.30 euro kosztowało 4,21 zł., dolar 3,37 zł frank szwajcarski 3,51 zł.Polska waluta umocniła się wobec wszystkich głównych walut. Kurs euro kosztowało 4,21 zł. a dolar 3,37.- Przyczyn dzisiejszego umocnienia upatrywać należy przede wszystkim w dobrych

Górnictwo: program naprawczy KW przedstawi pełnomocnik rządu

W ciągu kilkunastu dni nowy pełnomocnik ds. naprawy sytuacji w polskim górnictwie Wojciech Kowalczyk przedstawi zmodyfikowany program naprawczy dla Kompanii Węglowej - zapowiedział podczas spotkania ze związkowcami z Kompanii Węglowej w Warszawie we wtorek wicepremier Janusz Piechociński.Wicepremier podkreślił, ze nowy pełnomocnik "dostał pełne kompetencje" i będzie

Górnictwo: na zespole międzyresortowym o tragicznej kondycji branży

Prawie przez pięć godzin obradował we wtorek, 17 listopada, w Warszawie Międzyresortowy Zespół ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce. Obok przedstawienia nowego pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa najważniejszym tematem spotkania była informacja o sytuacji branży.

Górnictwo: premier - nie będzie dosypywania pieniędzy

Premier Ewa Kopacz spotkała we wtorek, 18 listopada, po południu w warszawskim CPS "Dialog" z przedstawicielami związków zawodowych działających w Kompanii Węglowej. Tematem rozmów była sytuacja w spółce, której siedzibę od sześciu dni okupują związkowcy, protestujący przeciw brakowi środków na wypłaty.

Zaslepka

WIG20 wzrósł

WIG 20 na zamknięciu wtorkowej sesji wzrósł o 0,51 proc. do 2431,23 pkt, WIG30 wzrósł o 0,53 proc. do 2614,85 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs 160 spółek, 167 spadł, a 58 się nie zmienił.WIG wzrósł o 0,51 proc. i wyniósł 53368,22 pkt, mWIG40 wzrósł o 0,60 proc. do 3535,90 pkt, WIG50 wzrósł o 0,47 proc. do 3093,43

Zawsze trzeba rozmawiać

- Dobry kompromis to taki, w którym obie strony wychodzą umiarkowanie niezadowolone, ale ze świadomością, że udało się uzgodnić wspólnie konkretny temat. I właśnie w ten sposób widzę porozumienie podpisane w poniedziałek z sygnatariuszami Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy - powiedział portalowi nettg.pl Zygmunt Łukaszczyk, prezes Katowickiego Holdingu

Górnictwo: premier dobrze oceniła to spotkanie

Całościowa naprawa polskiego górnictwa nie odbędzie się bez inwestycji, ale to nie będzie polegać na dosypywaniu pieniędzy premier Ewa Kopacz po wtorkowym (18 listopada) spotkaniu z górnikami Kompanii Węglowej.

Kadry: były prezes KHW pracuje w Kopeksie

Roman Łój - od 17 grudnia 2010 r. do 26 września 2014 r. prezes zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego - będzie zarządzał Biurem ds. Projektów Energetycznych w Kopex SA.

Warszawa: premier ze związkami zawodowymi KW

Tematem wtorkowych, popołudniowych (18 listopada) rozmów premier Ewy Kopacz z związków zawodowych ma być sytuacja w Kompanii Węglowej, której siedzibę od sześciu dni okupują związkowcy, protestujący przeciw brakowi środków na wypłaty.

Decyzja była trudna

Ta decyzja była bardzo trudna. Nie podpisalibyśmy tego porozumienia, gdybyśmy dzięki temu nie widzieli możliwości poprawy sytuacji spółki – podkreśla w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Krzysztof Stefanek, przewodniczący ZZ Kadra w Katowickim Holdingu Węglowym.

Kadry: oto pełnomocnik ds. restrukturyzacji górnictwa

Wojciech Kowalczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, został pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego – dowiedział się portal górniczy nettg.pl. Stanowisko to zostało utworzone na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 18 listopada br.

Rząd: decyzja ws. kapitału zakładowego Węglokoksu

Rada Ministrów zgodziła się we wtorek (19 listopada) na wniesienie udziałów należących do Skarbu Państwa w PSK-Rzeszów do Węglokoksu w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale Węglokoksu. Zgodziła się też na wniesienie do Węglokoksu akcji SP w spółce Huta Pokój.

Unia energetyczna w ramach UE powstanie...

Unia energetyczna, rozumiana jako metoda wspólnego zaopatrywania się w gaz w ramach UE w końcu powstanie, choć może to potrwać - oceniali uczestnicy dyskusji nad raportem o koncepcji unii, który przygotowali stypendyści fundacji im. Lesława Pagi.Idea unii energetycznej, zawierająca m.in. koncepcję jakiejś formy wspólnych zakupów gazu przez kraje UE, została

Górnictwo: rząd ustanowił funkcję pełnomocnika ds. restrukturyzacji

Rada Ministrów stworzyła funkcję pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego - poinformowało portal górniczy nettg.pl Centrum Informacyjne Rządu.