wug

Lista artykułów

Powrót na orbitę premiera

Nominację na stanowisko prezesa Wyższego Urzędu Górniczego otrzymałem z rąk premiera Tadeusza Mazowieckiego. Przyjmowałem ją z wielką pokorą i niemałymi wątpliwościami, świadom, że - przynajmniej w mojej ocenie - nie mam dostatecznego doświadczenia w pracy w administracji państwowej. Ale wtedy, w okresie przełomu politycznego, takie nominacje się zdarzały. Przychodzili

WUG: nagroda im. Haliny Krahelskiej dla wiceprezesa

W czwartek (22 listopada) na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród im. Haliny Krahelskiej. W gronie tegorocznych laureatów znalazł się wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego Wojciech Magiera - poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Urzędu.

Górnictwo: polsko-czeska platforma bezpieczeństwa

W grudniu tego roku dwie spółki górnicze z Polski i Czech zamierzają podpisać porozumienie tworzące Europejską Platformę Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie. O tej inicjatywie informowaliśmy już na portalu górniczym nettg.pl. Niebawem do współpracy mają zostać zaproszone firmy z innych europejskich krajów.

Konkurs WUG: nasz redakcyjny kolega nagrodzony

Nasz redakcyjny kolega, Maciej Dorosiński, znalazł się w pierwszej trójce nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Górnictwo z zasadami", organizowanym przez Wyższy Urząd Górniczy. Zajął on trzecie miejsce, z pracą "W zawieszeniu".Jak jednak zauważyli jurorzy - czołówka konkursu została zdominowana przez kobiety. Nagrodę główną

Multimedia: górnicze zagrożenia na DVD

„Zagrożenia występujące w górnictwie" – płyta DVD pod takim tytułem jest dostępna z najnowszym wydaniem Trybuny Górniczej. Zawiera ona animacje rzeczywistych wypadków przy pracy oraz prezentację działań prewencyjnych.Pierwszy rozdział na płycie poświęcony zagrożeniom związanym z wybuchem pyłu węglowego. Wyjaśnione są w nim przyczyny

Konkursy: tablet za wiedzę dla Kamila Skowronka (GALERIA)

Z wysokiej klasy tabletem wyjechał we wtorek 20 listopada z kopalni Wujek Kamil Skowronek, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach. Mobilny komputer był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim finale konkursu „Bezpieczny skok z bhp do górnictwa".

Zespół Trójstronny: o bezpieczeństwie i sytuacji na rynku węgla

Bezpieczeństwo pracy w kopalniach węgla kamiennego oraz sytuacja na rynku węgla – te dwa tematy zdominowały poniedziałkowe (19 listopada) posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników, które gościnnie odbyło się w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego - poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk,

Konkurs: bezpieczny skok z bhp do górnictwa

We wtorek (20 listopada) w Domu Kultury kopalni Wujek w Katowicach odbędzie się finał konkursu wiedzy o bhp w górnictwie „Bezpieczny skok z bhp do górnictwa" - poinformowali portal górniczy nettg.pl organizatorzy, którymi są Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach oraz Wyższy Urząd Górniczy.Konkurs jest adresowany do młodzieży szkół