wug

Lista artykułów

WUG: gratulacje dla zwycięzców konkursu Pracuję bezpiecznie

Jak informowaliśmy na portalu górniczym nettg.pl Dawid Panic z kopalni Chwałowice, Mariusz Gąsior z kopalni Rydułtowy-Anna oraz Bogdan Mazurkiewicz z kopalni Marcel wywalczyli główne nagrody w odbywającym się po raz dziewiąty konkursie Kompanii Węglowej- „Pracuję bezpiecznie 2012".

Innowacyjność ekonomicznie uzasadniona

Jakie wyzwania jawią się dla kopalń fedrujących coraz głębiej?

Rozmowy: w izbie tradycji nie tylko o historii (GALERIA)

Śniadanie prasowe połączone z otwarciem Izby Tradycji Nadzoru Górniczego Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, to środowe (25 października) wydarzenie branżowe. Oprócz zaproszonych dziennikarzy specjalizujących się w tematyce górniczej w spotkaniu uczestniczyło kierownictwo WUG, w tym także byli prezesi Urzędu.

1349779216 wietnamczycy w wug

Wizyty: Wietnamczycy po rady w WUG

Wyższym Urzędzie Górniczym gościli przedstawiciele Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Ochrony Środowiska (MONRE) Wietnamu. Siedmioosobowa delegacja interesowała się finansowaniem i uwarunkowaniami prawnymi rekultywacji terenów pogórniczych.

WUG: nowość na youtube

W środę, 3 października na kanale nadzoru górniczego na YouTube pojawiła się kolejna animacja, promująca nowoczesne urządzenia poprawiające komfort i bezpieczeństwo pracy w górnictwie węgla kamiennego - informuje urząd w komunikacie nadesłanym do portalu górniczego nettg.pl.W sierpniu 2012 r. prezes WUG apelował do przedsiębiorców górniczych o

Ukraina: nadzory będą współpracować

Wyższy Urząd Górniczy i Państwowa Służba Nadzoru Górniczego i Bezpieczeństwa Przemysłowego Ukrainy (Derżgipromnaglid) zawarły 14 września br. porozumienie. Reguluje one warunki współpracy między obu nadzorami górniczymi w zakresie wymiany informacji dotyczących: aktów prawnych, obowiązków i kompetencji, zagadnień bezpieczeństwa pracy,

BHP: uważaj przy transporcie obudów

Przybywa materiałów instruktażowych na kanale Wyższego Urzędu Górniczego w YouTube. Ostatnio dodano animację prezentująca funkcjonowanie urządzenia eliminującego niebezpieczne czynności przy zbrojeniu ścian w górnictwie podziemnym.

Austria: debatowali szefowie urzędów górniczych

Zakończyło się XVIII Spotkanie Szefów Urzędów Górniczych Krajów Europejskich. Gospodarzem tegorocznych obrad była Austria. Debatowano na temat zagospodarowania przestrzennego oraz zasad ochrony złóż kopalin - poinformowała portal górinczy nettg.pl rzecznik WUG Jolanta Talarczyk.W obradach, które skończyły się we wtorek 18 września,