węgiel kamienny

Lista artykułów

Energetyka: ograniczą współspalanie biomasy z węglem?

Szereg ważnych poprawek do projektu ustawy o OZE zaproponowano na posiedzeniu specjalnej podkomisji. Rząd zaproponował m. in. odkup energii od prosumentów za 100 a nie 80 proc. ceny rynkowej, są też propozycje ograniczenia współspalania biomasy z węglem.Na wtorkowym (25 listopada) posiedzeniu podkomisji, pracującej nad rządowym projektem ustawy o odnawialnych

Problemów górnictwa nie da się rozwiązać doraźnie

Duża liczba nierentownych kopalń węgla kamiennego oraz w większości przestarzałe, mało efektywne, węglowe bloki energetyczne to teraz dwa kluczowe problemy sektora węglowo-energetycznego Polski - alarmuje w swym komunikacie z 20 listopada Business Centre Club.

Górnictwo: pierwszy węgiel z szybu Bzie 1

W głębionym od 4 lat przez kopalnię Borynia-Zofiówka-Jastrzębie szybie Bzie 1 pojawił się pierwszy węgiel. Było go co prawda niedużo, ale potwierdziły się wyniki próbnych odwiertów, że na głębokości 750 metrów zaczynają się warstwy utworów karbońskich, w których zalega 17 pokładów węgla o miąższości od 1 do 4 m.Do końca

Górnictwo: rząd ustanowił funkcję pełnomocnika ds. restrukturyzacji

Rada Ministrów stworzyła funkcję pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego - poinformowało portal górniczy nettg.pl Centrum Informacyjne Rządu.

Górnictwo: aneks do umowy Termiki z Bogdanką

LW Bogdanka i PGNiG Termika podpisały aneks do umowy dotyczącej sprzedaży węgla – poinformowało LW Bogdanka.Umowa dotyczy dostaw węgla realizowanych przez Spółkę w latach 2013 – 2015, między innymi dla potrzeb Elektrociepłowni Żerań oraz Elektrociepłowni Siekierki, których właścicielem jest PGNiG Termika SA.Aneks dotyczy warunków dostaw w roku 2015.

Górnictwo: 18 listopada spotkanie specjalnego zespołu

18 listopada zbierze się specjalny zespół ds. górnictwa węgla kamiennego. Wcześniej o potrzebie pilnego spotkania mówił minister skarbu, który ocenił, że niepowodzenie z pozyskaniem finansowania przez KW to silny sygnał, że działania dot. restrukturyzacji górnictwa są niewystarczające. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała w czwartek (13 listopada),

Warmińsko-mazurskie: jadą do Rosji po paliwo, przywożą węgiel

Mieszkańcy warmińsko-mazurskiego, którzy w ramach małego ruchu granicznego jeżdżą do Rosji po paliwo coraz częściej przywożą też węgiel. Kupują go w 25-kg workach na stacjach paliw. W ocenie polskich celników to "chwilowa moda", a nie szersze zjawisko.W ocenie rzecznika Służby Celnej w Olsztynie Ryszarda Chudego najwięcej węgla z Rosji wjeżdża do Polski

Górnictwo: papierowy wynik

Niższa sprzedaż i spadająca cena zbytu węgla – to tendencje, które zdecydowały o wynikach sektora górnictwa węgla kamiennego po 9 miesiącach 2014 r.Informacje o kondycji branży podsumował katowicki Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu.Do końca września spółki węglowe wydobyły 52 mln t węgla, w tym 43,1 mln t energetycznego i 8,9 mln t koksowego. Pomimo