węgiel kamienny

Lista artykułów

Polskie kopalnie mogą działać jeszcze przez wiele lat

Polskie kopanie węgla kamiennego będą mogły działać jeszcze wiele lat, jeśli przepisy prawa zostaną zmienione tak, by dostosować funkcjonowanie branży do dzisiejszych realiów, także ekonomicznych – to jeden z głównych wniosków z raportu „Przyszłość czy bankructwo? Nowoczesne górnictwo – made in Poland", który został

Oczekujemy konkretów a nie pijarowskiego blichtru

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że ustawa koncesyjna na węgiel kamienny, do której w czwartek Senat wprowadził poprawki, pozostanie w sejmowej „przechowalni" do końca kadencji parlamentu. Zapewne oznacza to, że nigdy nie wejdzie w życie. O komentarz w tej sprawie portal górinczy nettg.pl poprosił ADAMA GORSZANOWA, prezesa Izby Gospodarczej

Raport: górnictwo po polsku

W najbliższy czwartek (11 grudnia) w Warszawie Centrum im. Adam Smitha przedstawi raport pt. "Nowoczesne górnictwo - made in Poland". Prezentacji będzie towarzyszyć debata, w której wezmą udział m.in.: wiceprezydenta Centrum im. A. Smitha Andrzej Sadowski, posłowie Andrzej Czerwiński i Wojciech Jasiński, były wiceministra gospodarki Jerzego Markowskiego oraz były

Górnictwo: w KHW mają pomysły na grube sortymenty

W Katowickim Holdingu Węglowym wyłoniono zwycięskie rozwiązania w konkursie „A Na Grubie Ino Grube". Przypomnijmy, że spółka zachęcała w nim pracowników to zgłaszania pomysłów, które miały zwiększyć wychód grubych sortymentów węgla.Jak poinformowało portal górniczy biuro prasowe KHW, do konkursu zgłoszono 12

Górnictwo: śmiertelne zagrożenie dla branży?

Lek w postaci koncesji jest niewłaściwie dobrany. Nie wyleczy problemu rosyjskiego węgla i śmiertelnie zagrozi polskiemu górnictwu – taką analizę na łamach wtorkowej (2 grudnia) Rzeczpospolitej przedstawił prawnik Michał Dudkowiak.Autor zaczyna od przypomnienia w jakich okolicznościach Sejm uchwalił ustawę o koncesjach na handel węglem. Podkreśla, że w ocenie

Jak grzać, to ekologicznie

Uważamy, że palenie wszelkiego typu odpadów lub mułów węglowych jest niczym innym, tylko szkodzeniem otoczeniu i sobie samemu - podkreśla w rozmowie z Trybuną Górniczą Adam Gorszanów, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.Skąd wziął się pomysł zorganizowania akcji promującej węglowe paliwa ekologiczne?Jako sprzedawcy polskiego

WISE: węgiel nie zniknie z europejskiej energetyki

Cele polityki klimatycznej UE są zbieżne z kierunkami transformacji energetycznej, którą Polska tak czy inaczej musi przeprowadzić - oceniali uczestnicy konferencji "Energia i klimat - czy idą w parze?", zorganizowanej przez think-tank WISE i firmę Fortum.Jak wskazywali uczestnicy dyskusji, skupienie się UE na celu redukcji emisji korzystnie wpłynie na całą politykę,

NFOŚiGW: zlikwidują lub zmodernizują nieefektywne piece

Około 19 tys. nieefektywnych pieców opalanych węglem ma pomóc zlikwidować lub zmodernizować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach drugiej edycji programu KAWKA. Działanie ma na celu ograniczenie zanieczyszczeń powietrza w miastach.W środę (26 listopada) w Warszawie umowy o współpracy w tym obszarze podpisało z NFOŚiGW 11