Górnictwo: pierwsze węglarki z OKD już w Polsce
Pierwsze ponadplanowe pociągi z czeskim węglem dotarły już do odbiorców w Polsce. Zwiększony popyt na surowiec OKD odczuwa już od kilku dni. Węgiel zamawiają głównie firmy, które do tej pory współpracowały z Jastrzębską Spółką Węglową. Strajk w JSW wyraźnie napędza czeskiej spółce klientów.- Jeden pociąg właśnie wysłaliśmy.