węgiel kamienny

Lista artykułów

Zmartwienia handlujących węglem

Miał się spotkać z nimi minister Wojciech Kowalczyk, odpowiedzialny za restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego. W przeddzień zwyczajnego walnego zgromadzenia Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla jej prezes dowiedział się, że we wtorek, 14 kwietnia, minister nie przyjedzie jednak do Katowic.Ważne sprawy natury rządowej zatrzymały pełnomocnika rządu.

Konferencje: o sytuacji na rynku węgla

Aktualna sytuacja rynkowa w segmencie sprzedaży węgla opałowego będzie wiodącym tematem konferencji sprzedawców węgla, która odbędzie się we wtorek (21 kwietnia) w Katowicach.Organizuje ją Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla. Rozpocznie się o godz. 11 w hotelu Park Hotel Diament przy ul. Wita Stwosza 37.Na otwartej konferencji swój udział

1414073729 rasala2 wj

Wiceprezes KHW: nie oferujemy i nie sprzedajemy mułów

Waldemar Rasała, wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego ds. handlowo-rynkowych, wystosował pismo do Adama Gorszanowa, prezesa Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla ws. publicznych wypowiedzi dotyczących  rynku węgla opałowego w Polsce.Wiceprezes Rasała na początku dziękuje szefowi IGSPW „za troskę z jaką odnosi się on do kształtu rynku i przyszłości

Węgiel: przedłużają się prace nad rozporządzeniem dot. jakości

Odsuwa się czas wejścia w życie rozporządzenia, które ma wyeliminować z rynku węgiel najniższej jakości - mówi wiceszef MG Jerzy Pietrewicz. Powód to "diametralnie odmienne" postulaty zgłoszone podczas konsultacji ze środowiskami społecznymi i biznesowymi - wyjaśnia.Wiceszef MG przypomniał w rozmowie z PAP, że rozporządzenie miało doprowadzić do

1394805720 prezes kwiatkowski 08

Węgiel: będą kontrole ws. ustalenia norm jakości?

Polski Alarm Smogowy skierował apel do prezesa Najwyższej Izby Kontroli, by ta instytucja skontrolowała w Ministerstwie Gospodarki proces przygotowywania rozporządzenia ws. norm jakości węgla. Zdaniem apelujących proponowane w projekcie normy są zbyt niskie.Jak powiedziała we wtorek (7 kwietnia) Anna Dworakowska z Polskiego Alarmu Smogowego, podobną opinię na temat zbyt niskich norm

BCC: jak uzdrowić sektor węglowo-energetyczny?

Działania naprawcze w sektorze węglowo-energetycznym będą wiodącym tematem posiedzenia Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Center Club, które odbędzie się w poniedziałek (13 kwietnia) – poinformowało portal górniczy nettg.pl BCC.Gabinet ponadto podsumuje I kwartał 2015 r. oraz przedstawi rekomendacje dla rządu premier Ewy Kopacz do końca kadencji. W posiedzeniu

Nie dać się antywęglowej histerii

- Polska jest dzisiaj członkiem Unii Europejskiej i obowiązują nas przyjęte tam zasady. Poza tym trochę przespaliśmy dobry czas na program naprawczy dla polskiego górnictwa, bo od 2001 r. nie powstał żaden taki plan, jaki jest teraz realizowany - stwierdza w rozmowie z Trybuną Górniczą Zygmunt Łukaszczyk, prezydent Euracoal i prezes Katowickiego Holdingu

Energetyka: sąsiad Polski rezygnuje z węgla

Wicekanclerz, minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel zamierza nałożyć na starsze elektrownie węglowe emitujące zbyt dużo CO2 dodatkową "opłatę klimatyczną", co jest zapowiedzią rezygnacji z węgla jako źródła energii - pisze w piątek (20 marca) "Sueddeutsche Zeitung".Opłaty miałyby obowiązywać od 2017 roku. Niemieckie elektrownie wyemitowały w