węgiel kamienny

Lista artykułów

Węgiel: na początku kwietnia ceny w górę, potem nastąpił spadek

W kwietniu tego roku nastąpił zauważalny wzrost cen węgla na międzynarodowych rynkach, jednak koniec miesiąca przyniósł ponowny spadek cen - wynika z opublikowanej w czwartek (11 maja) analizy katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który monitoruje sytuację w sektorze węglowym. "Ceny węgla dostarczanego do portów ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia) na początku

Górnictwo: kopalnie Taurona zwiększyły wydobycie o jedną czwartą

Kopalnie należące do grupy energetycznej Tauron w pierwszym kwartale tego roku wydobyły o jedną czwartą więcej węgla niż w tym samym czasie przed rokiem. Wzrosła też sprzedaż tego surowca - oprócz bieżącego wydobycia, nabywców znalazł również węgiel ze zwałów. W czwartek (11 maja), podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, zarząd Tauronu skomentował

Górnictwo: PGG wyprzedza biznesplan, będzie najlepsza w Europie

Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenił w środę (10 maja) w Katowicach, że efekty osiągane przez Polską Grupę Górniczą (PGG) wyprzedzają założenia jej biznesplanu. Przyznał, że lepsze wyniki to nie tylko kwestia restrukturyzacji wewnętrznej oraz naprawy finansów, ale też wzrostu cen węgla. - Te efekty, które się pokazują w PGG są z pewnym wyprzedzeniem niż to było

Anglosaskie pożegnanie z węglem?

W świetle fleszy prezydent Donald Trump pędzi jak lokomotywa w spełnianiu obietnic danych wyborcom, zbierając największe brawa przede wszystkim wśród amerykańskich górników, którym obiecał przywrócenie dawnej świetności ich kopalń. Sam wybór Trumpa na stanowisko głowy państwa dał giełdzie silny impuls do wzrostu notowań spółek górniczych. Za najważniejszą decyzję na

1493890437 rowhani hassan president ir

Górnictwo: już 35 zabitych po wybuchu w irańskiej kopalni

Do 35 ofiar wzrosła liczba ofiar katastrofy w kopalni węgla w Iranie – poinformowały światowe agencje. Jak informowaliśmy już w portalu górniczym nettg.pl, do zdarzenia doszło w środę (3 maja). W kopalni w Azadszar w prowincji Golestan przy granicy z Turkmenistanem miała miejsca eksplozja. W prowincji przez trzy dni ma obowiązywać żałoba.  Początkowo mówiono o dwóch ofiarach

W marcu wzrost produkcji węgla, po rekordowo niskiej w lutym

W marcu br. polskie kopalnie wydobyły 6 mln ton węgla kamiennego, a sprzedały 6,1 mln ton tego surowca. Oznacza to powrót do poziomu produkcji z ostatnich dwóch miesięcy ub. roku oraz znaczący wzrost w odniesieniu do lutego, kiedy miesięczna produkcja węgla osiągnęła historyczne minimum. Dane dotyczące wielkości produkcji i sprzedaży węgla w marcu podał w piątek katowicki

Górnictwo: węgiel z PGG może trafić do Czech

Polska Grupa Górnicza mogłaby sprzedawać węgiel do Czech - poinformował we wtorek (25 kwietnia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. - W Czechach pojawia się deficyt, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na węgiel. My jesteśmy najbliżej i obecna cena węgla w Polsce w kontekście innych ofert jest naprawdę atrakcyjna. Jest kwestia tego, jak będziemy mogli ten surowiec dostarczać -

Górnictwo: JSW raportuje o produkcji węgla i koksu

Jastrzębska Spółka Węglowa w piątek (21 kwietnia) przedstawiła dane dotyczące działalności operacyjnej za 1 kw. 2017 r. W raporcie podkreślono, że Grupa JSW utrzymuje stabilny poziom produkcji węgla i koksu. W I kw. 2017 r. produkcja węgla wyniosła 3,98 mln t wobec 4,32 mln t w analogicznym okresie w roku 2016. W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. sprzedaż węgla spadła do