węgiel kamienny

Lista artykułów

Węglowe żniwa w środku lata

Węglowe żniwa w środku lata wciąż trwają, a ceny rozpieszczają tak producentów węgla koksowego, jak i węgla energetycznego – ogłaszają analitycy katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w lipcowym raporcie o sytuacji na światowych rynkach surowców. W ślad za rewelacyjnymi wynikami PKB Chin jak na komendę drożeć zaczęły metale przemysłowe, miedź jest najdroższa od

Górnictwo: JSW wydobywa coraz więcej

Grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej w II kwartale br. wydobyła 3,8 mln t węgla i wyprodukowała 0,9 mln t koksu – wynika z raportu, który został opublikowany we wtorek (25 lipca). Po wyłączeniu produkcji w kopalni Krupiński i ruchu Jas-Mos w II kwartale 2016 r. i w kopalni Krupiński w I kwartale br. produkcja segmentu węglowego za okres od kwietnia do czerwca wyniosła 3,78 mln t.

Górnictwo: w Warszawie o węglu kamiennym i brunatnym

We wtorek (11 lipca) przed południem rozpoczęło się posiedzenie połączonych Zespołów Trójstronnych ds. Węgla Kamiennego i Węgla Brunatnego – poinformował na swoim facebooku wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. - Posiedzenie samo w sobie jest wydarzeniem historycznym – podkreślił. Z opublikowanej na portalu społecznościowym informacji wynika, że podczas spotkania

Rozluźnić pętlę podatkową w górnictwie

- Dla mnie jako geologa niezrozumiałe są wynikające z kwestii klimatycznych zarzuty wobec górnictwa. W ogóle nie znoszę terminu „dekarbonizacja”. Antropogeniczna emisja CO2 nie ma aż takiego wpływu na zmiany klimatyczne, jak niektórzy powszechnie głoszą - stwierdza w rozmowie z Trybuną Górniczą prof. KRYSTIAN PROBIERZ, senator Prawa i Sprawiedliwości, pracownik naukowy

Górnictwo: Bogdanka coraz bliżej węgla z pola Ostrów

W najbliższym czasie kopalnia Bogdanka złoży w Ministerstwie Środowiska wniosek o koncesję na wydobycie węgla z pola Ostrów - poinformował prezes spółki Krzysztof Szlaga. Uzyskanie koncesji będzie oznaczało dla Bogdanki podwojenie dostępnych zasobów węgla. - Czekamy na ostatnie decyzje, w najbliższym czasie będziemy składać wniosek (...), tak żeby do końca roku uzyskać

Górnictwo: ustawa ma ograniczyć napływ niesortowanego węgla

W najbliższy czwartek (29 czerwca) Komitet Stały Rady Ministrów ma zająć się projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw – poinformował w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który w poniedziałek (26 czerwca) uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego

Górnictwo: wzrost cen węgla przełożył się na wyniki  

W trakcie poniedziałkowych (26 czerwca) obrad Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników zaprezentowane zostały wyniki branży po czterech pierwszych miesiącach 2017 r. Dane przedstawił Henryk Paszcza, dyrektor katowickiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. Zysk netto branży na koniec kwietnia wyniósł 1,256 mld zł. W odniesieniu do sytuacji z kwietnia ub.r.

Węgiel: w maju ceny poszły w dół

Węgiel potaniał w maju tego roku na świecie i ceny zastygły na niższym poziomie. Impuls spadkowy dały australijskie porty, gdzie indeks Newcastle obniżył się aż o 9,3 proc. - piszą analitycy katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w najnowszym komunikacie o trendach rynkowych węgla. Według analizy ARP zamieszczonej na portalu polskirynekwęgla.pl maj upłynął pod znakiem