węgiel kamienny

Lista artykułów

Górnictwo: stagnacja czy regres?

Niższe wydobycie, wyższa sprzedaż ogółem, znaczący wzrost eksportu przy równoczesnym spadku cen węgla – to pokrótce tendencje obrazujące sytuację polskiego górnictwa węgla kamiennego w pierwszym kwartale 2013 r. Produkcja surowca nadal o prawie pół miliona ton przewyższa jego sprzedaż, a konsekwencją tego zjawiska jest wysoki stan

Górnictwo: Bogdanka i GDF SUEZ Polska wybudują elektrownię?

LW Bogdanka i Elektrownia Połaniec – Grupa GDF SUEZ Energia Polska podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy projekcie budowy elektrowni węglowej na Lubelszczyźnie.Jak dowiedział się portal górniczy nettg.pl GDF SUEZ zamierza zbudować w bezpośrednim sąsiedztwie LW Bogdanka elektrownię o zakładanej mocy 500 MWe, a LW Bogdanka może być kluczowym dostawcą

Górnictwo: Holding wdraża oszczędności

Z powodu spadku cen węgla średnio o 5-6 proc. i niższego od założeń wydobycia przychody Katowickiego Holdingu Węglowego będą w br. ok. 200 mln zł mniejsze od przewidywań. KHW wdraża oszczędności. Nie widzi zagrożeń dla spłaty wartych ponad 1 mld zł obligacji.- Gdyby utrzymały się ceny węgla z ostatnich dwóch lat, można byłoby powiedzieć, że dzięki programowi

Zaslepka

Energetyka: Japonia wpadła w pułapkę kosztów

Koszt energii importowanej do Japonii rośnie spiralnie z powodu słabnącego kursu jena - ostrzegają analitycy przestrzegający przed skutkami japońskiej wojny z deflacją.Popyt Japończyków na ropę, węgiel i skroplony gaz ziemny gwałtownie wzrósł od katastrofy w elektrowni Fukushima w 2011 r., która doprowadziła do zamknięcia większości atomowych siłowni na

Zaslepka

World Coal Association: Greenpeace nie myśli o biedzie

"Nasz przemysł powinien przypomnieć wszystkim o wartości, jaką ma węgiel dla rozwoju społeczno-ekonomicznego. Zwłaszcza wówczas, gdy rozlegają się nieodpowiedzialne i ignoranckie nawoływania, aby stopniowo odchodzić od węgla i zaprzestawać jego eksportu" - wzywa Milton Catelin, dyrektor wykonawczy Światowego Towarzystwa Węglowego (World Coal Association) w

Górnictwo: Kompania wierci na Lubelszczyźnie

22 kwietnia Śląskie Towarzystwo Wiertnicze Dalbis rozpoczęło wiercenia w okolicach Rejowca Fabrycznego (woj. lubelskie). Są one wykonywane na zlecenie Kompanii Węglowej, która ma w planach wybudowanie kopalni na Lubelszczyźnie.Ogółem w okolicach Rejowca Fabrycznego zostanie wykonanych osiem odwiertów. W tej chwili trwają prace nad pierwszym z nich. Mamy także

Europarlament: zieloni bojkotują debatę o węglu i łupkach

Z inicjatywy europosła Bogdana Marcinkiewicz w środę (24 kwietnia) podczas posiedzenia Komisji Przemysłu, Badań naukowych i Energii (ITRE) odbyło się wysłuchanie publiczne "Gaz i Węgiel: Przyjaciele czy Wrogowie" - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe eurodeputowanego. Tematem przewodnim konferencji była analiza wzajemnych zależności pomiędzy

Węgiel z Rosji płynie, a nasz leży na zwałach

W Jaworznie obradowało Walne Zebranie Delegatów (WZD) NSZZ Solidarność ZG Sobieski. Gościem WZD był szef górniczej "S" Jarosław Grzesik, który skrytykował też nadmierny import węgla do Polski przy biernej postawie rządu. Podkreślił też znaczenie trwającej zbiórki miliona podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Zawieszenie