węgiel kamienny

Lista artykułów

Podatkowa brzytwa na amerykańskich górników?

Górnictwo węgla kamiennego w USA od dwóch miesięcy działa w niepewności z powodu pogłosek, że Biały Dom chce dosłownie rozjechać je domiarami z podatku od węgla wydobytego w kraju, który trafił na eksport. Na kopalnie i kompanie wydobywcze spadło odium podatkowych spryciarzy, którzy przebiegle uszczuplają należności skarbowe, czego nie wybacza się w

Górnictwo potrzebuje rzetelnego przekazu

Jest rzeczą oczywistą, że rozwój nowych technologii i większe poszanowanie energii spowodują dalsze zmiany w „rankingu" najważniejszych dotychczas surowców energetycznych. Wprowadzane przy tej okazji do społecznego obiegu różnego rodzaju opinie np. o schyłkowej roli niektórych nośników energii, najczęściej w odniesieniu do węgla nie zawsze

1366014606 wykres spalaniewegla usa eia

W USA spalają coraz mniej węgla i ropy

Gwałtownie spadło w USA zużycie węgla do celów energetycznych – wynika z raportu EIA (Urzędu ds. Informacji Energetycznej), który podsumował właśnie dane za 2012 r.W bezpośrednich swoich pomiarach EIA sprawdza na bieżąco poziom emisji do atmosfery dwutlenku węgla ze spalania w amerykańskich ciepłowniach i elektrowniach trzech paliw: węgla, ropy i gazu ziemnego.

Węgiel pozostanie podstawą systemu energetycznego

Współpraca gospodarcza Polski i Azerbejdżanu oraz polityka energetyczna UE to główne tematy rozmów ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego i ministra przemysłu i energetyki Republiki Azerbejdżanu Natika Alijewa, które odbyły się w piątek, 12 kwietnia, w Krakowie - informuje resort gospodarki. Wicepremier Piechociński podkreślił podczas spotkania

Górnictwo: Bogdanka trzyma poziom, wydobyła już 2 mln ton

Lubelski Węgiel Bogdanka w I kwartale 2013 r. wydobyła 2,03 mln ton węgla – dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. Wydobycie po I kwartale 2013 r. jest zgodne z założeniami kopalni.Obecny poziom wydobycia (w tym samym okresie roku 2011 wynosiło ono 1,32 mln ton) jest efektem wdrażanej przez spółkę strategii,

Górnictwo: PG Silesia celuje w 2 mln ton węgla

Należące do czeskiego holdingu EPH Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zamierza wydobyć w br. około 2 mln ton węgla, czyli dwie trzecie docelowej wielkości wydobycia w tym zakładzie. Najdalej jesienią ruszy tam druga ściana wydobywcza.- Prace zmierzające do uruchomienia drugiej ściany są bardzo zaawansowane; powinno to nastąpić w trzecim lub czwartym

Górnictwo: Kompania Węglowa zmniejszyła wydobycie

W pierwszym kwartale br. Kompania Węglowa zmniejszyła wydobycie węgla o 11 proc. wobec tego samego okresu 2012 r. Sprzedaż także spadła, ale różnica między ilością węgla wydobytego i sprzedanego zmniejszyła się prawie trzykrotnie. Zwały węgla rosły wolniej.Kompania to największa górnicza spółka, najbardziej dotknięta trwającym od ubiegłego roku spadkiem

Rynek: z wiaderkiem po węgiel, bo go zabrakło

To, że wiosna bardziej przypomina zimę, nie jest większym zmartwieniem dla elektrowni i ciepłowni, czyli dla gigantycznych odbiorców węgla kamiennego. Z takiej aury cieszą się autoryzowani sprzedawcy węgla i operatorzy jego składów. Smucą się ci, którzy zakładali, że wiosna przyjdzie w połowie marca, i nie kupowali węgla na zapas. Ci mają powód do