węgiel kamienny

Lista artykułów

Australia: górnicy zmuszani do seppuku?

Nad australijskim górnictwem zawisła groźba, że ceny węgla zakotwiczą poniżej krytycznej granicy 100 dolarów za tonę. Powód? Coroczne negocjacje cenowe między kompanią Xstrata a japońskimi elektrowniami z grupy Tohoku Electrical Power ciągle tkwią w impasie, tymczasem 1 kwietnia był ostatnim dniem przewidzianym na osiągnięcie dwustronnego porozumienia.Jak

1365151044 wilczynski michal newseria

Prognozy: za 20 lat nie będzie węgla, ani kopalń?

Dr Michał Wilczyński - w latach 1990–1995 główny geolog kraju i wiceminister środowiska - jest zdania, iż polskie zasoby węgla brunatnego skończą się w ciągu najbliższych 20 lat, a wydobywanie węgla kamiennego przestało się opłacać, co sprawia, że jego import stale rośnie.

1365149587 am liberia piotr b starenczak

Gdynia: 85 tys. ton węgla przypłynęło z Australii

W piątek (5 kwietnia) ma zakończyć się rozładunek masowca AM Liberia, który przywiózł do portu w Gdyni 85 tys. ton węgla z Australii, a dokładnie z terminalu węglowego Dalrymple w stanie Queensland – informuje portalmorski.pl. Statek najprawdopodobniej tuż po wyładunku ma wyjść z portu. Operatorem statku, poprzez swoją spółkę Arcelormittal Shipping Ltd

Węgiel jest żywym trupem?

Globalne polemiki wokół węgla. Burmistrz Nowego Jorku: - Król umarł! Węgiel jest żywym trupem! Naukowiec: - Węgiel dopiero nam zapanuje! Król żyje, a burmistrz jest w błędzie...

Sprostamy rynkowi

- Obserwując rynek, oceniam, że rok 2013 może być dla branży trudny w związku ze spadkiem zapotrzebowania na węgiel energetyczny i rosnącymi w wielu kopalniach zapasami węgla na zwałach - ocenia Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.- Wyniki za 2012 rok oceniam jako zadowalające. Pomimo mniej korzystnych warunków geologiczno-górniczych, polegających na tak zwanej

Bogdanka: więcej węgla dla Kozienic

W piątek (29 marca) Lubelski Węgiel Bogdanka podpisał z Eneą aneksy do umów dotyczących dostaw węgla do Elektrowni Kozienice – dowiedział się portal góniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez spółki.Pierwszy z nich dotyczy umowy wieloletniej obejmującej lata 2014-2016 i zakłada zwiększenie wolumenu dostaw węgla do wspomnianego zakładu.Kolejny aneks

Tomczykiewicz: cena węgla nie pokrywa kosztów wydobycia

O sytuacji w polskim górnictwie, przyszłości branży i imporcie węgla ze wschodu mówił w czwartek (21 marca) rano w audycji Kawa na ławę, nadawanej w Polskim Radiu Katowice, wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.- Wiemy, że cena, która obecnie obowiązuje na rynku, nie pokrywa w pełni kosztów wydobycia. Tu jest oczywiście pewne zróżnicowanie, o

Konferencja: z węglem będzie bezpieczniej

Środa (20 marca) w Katowicach była drugim dniem konferencji Coaltrans Poland. Z dużym zainteresowaniem oczekiwano na wystąpienie dr. George Milojcica, szefa Niemieckiego Stowarzyszenia Węgla Brunatnego. Nasi zachodni sąsiedzi wydobywają jak wiadomo ponad 180 mln ton tego surowca rocznie.