Górnictwo: w styczniu nadal rosły zwały węgla
W styczniu tego roku górnictwo zwiększyło wydobycie węgla o ponad 0,5 mln ton, przy utrzymaniu jego sprzedaży na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. W efekcie wielkość zwałów niesprzedanego surowca wzrosła do ok. 8,8 mln ton - wynika ze wstępnych danych.Informację dotyczącą wielkości wydobycia i stanu zwałów węgla kamiennego po styczniu tego roku