Niemcy: 12 milionów ton węgla w planach
Nasi zachodni sąsiedzi eksploatują już tylko trzy kopalnie węgla kamiennego. Prosper- Haniel, Ibben-Bueren oraz Augusta-Victoria. Pierwsze dwie pofedrują do 2018 roku. Augusta-Victoria będzie musiała zaprzestać wydobycia już w 2016 roku. Do tego czasu czynne zakłady górnicze RAG zamierzają utrzymać roczne wydobycie na poziomie 11-12 mln ton węgla.Właśnie trwa proces