węgiel kamienny

Lista artykułów

Niemcy: 12 milionów ton węgla w planach

Nasi zachodni sąsiedzi eksploatują już tylko trzy kopalnie węgla kamiennego. Prosper- Haniel, Ibben-Bueren oraz Augusta-Victoria. Pierwsze dwie pofedrują do 2018 roku. Augusta-Victoria będzie musiała zaprzestać wydobycia już w 2016 roku. Do tego czasu czynne zakłady górnicze RAG zamierzają utrzymać roczne wydobycie na poziomie 11-12 mln ton węgla.Właśnie trwa proces

JSW: maleją zapasy węgla i koksu

Zakończyła się transmisja z publikacji wyników finansowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Można było oglądać ją za pośrednictwem portalu górniczego nettg.pl.Oprócz samych wyników ważnym elementem, na który zwrócił uwagę prezes JSW Jarosław Zagórowski w swoim wystąpieniu był fakt, że spółka sukcesywnie pozbywa się

Górnictwo: węgiel zarobi na łupki?

Po raz kolejny planowany jest zamach na górniczą kasę. Pieniądze, przekazywane dotąd przez branżę Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach opłaty eksploatacyjnej i służące rekultywacji zdegradowanych terenów, wykorzystane zostaną na stworzenie spółki, zajmującej się rozpoznaniem i wydobyciem gazu łupkowego. Może się to stać za

Brunatny kluczowy... a co z węglem kamiennym?

We wtorek, 12 marca, w kancelarii premiera odbyło się spotkanie, na którym szef rządu wraz z ministrami rozmawiali o tym, jakich kształtów nabrać powinien polski miks energetyczny. Donald Tusk wielkie nadzieje pokłada w węglu brunatnym.

Australia: tak tam budują kopalnie węgla kamiennego (GALERIA)

 Australia należy do przodujących na świecie krajów w wydobyciu węgla kamiennego. Jest też jednym największym eksporterem tego surowca.W Australii węgiel wydobywa się z kopalń odkrywkowych i podziemnych.Pomimo spadku ceny węgla energetycznego i koksującego w dalszym ciągu otwiera się nowe kopalnie, i to odkrywkowe, jak i podziemne. No, może już nie tak szybko i dużo

KW: raport MAE o sytuacji na rynku węgla (GALERIA)

Średniookresowa prognoza sytuacji na rynku węgla była tematem raportu Międzynarodowej Agencji Energii, który zaprezentowany został w poniedziałek 11 marca w Kompanii Węglowej. W imieniu MAE raport przedstawił Carlos Fernandez Alvarez, starszy analityk ds. węgla w Dyrektoriacie Rynków i Bezpieczeństwa Energetycznego.Raport MAE, agencji powołanej do życia w 1974 roku dla

Indie: miliony ton węgla z importu

Coal India, największy na świecie producent węgla zamierza importować 20 mln jego ton, by sprostać zobowiązaniom wobec koncernów energetycznych, których zapotrzebowanie na surowiec stale rośnie - informuje portal thehindu.com.To plan spółki najprawdopodobniej na przyszły rok, gdyż zgodnie z prognozami, zapotrzebowanie Indii na energię ma być wtedy jeszcze większe

Energetyka: rola węgla w Unii rośnie i będzie rosła

Mało kto przejmuje się istnieniem twardych zapisów o redukcji emisji dwutlenku węgla, więc zużycie węgla w Europie zamiast spadać, rośnie - pisze serwis biznes.gazetaprawna.pl.