Nie ma wsparcia rządu dla spalania węgla
- Poprzez tworzone regulacje rząd ma istotny wpływ na to, co się będzie z węglem działo w przyszłości. Niestety, te regulacje rozchwiały system energetyczny. Natworzono różnego rodzaju preferencji do tego, żeby spalać polskie lasy, spalać gaz z rosyjskiej rury, natomiast nie ma żadnego wsparcia dla spalania węgla - uważa Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.