srebro
Lista artykułów
Dobre wiadomości dla górników. Sejm za obniżeniem od przyszłego roku podatku od kopalin
Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy, obniżającą podatek od wydobycia miedzi i srebra. Nowe rozwiązania podatkowe, które w praktyce dotyczą tylko KGHM, mają wejść w życie z początkiem 2026 r. Za ustawą głosowało 420 posłów, nikt nie głosował przeciwko, 15 posłów wstrzymało się od głosowania. Ustawa trafi teraz do Senatu. Nowelizacja ustawy o podatku od wydobycia
Dobre informacje dla spółek górniczych wydobywających miedź i srebro
Rząd zajmie się we wtorek projektem noweli obniżającej podatek od wydobycia miedzi i srebra - wynika z opublikowanego porządku obrad. W latach 2026-2028 mają być stosowane niższe współczynniki obliczania podatku, a od 2029 r. będzie można odliczyć od podatku 40 proc. nakładów inwestycyjnych. Jak wskazano w ocenie skutków regulacji, przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt
Można kupić sztabki złota i srebra. Kto chętny?
Sztabki inwestycyjne produkowane przez KGHM Polska Miedź są już dostępne w renomowanych mennicach. Klienci indywidualni mogą kupić sztabki złota i srebra w gramaturach od 1 uncji do 1 kg. Do tej pory metale szlachetne produkowane przez KGHM były dostępne tylko dla klientów biznesowych. KGHM jest drugim na świecie producentem srebra – rocznie wytwarza od około 1200 do 1400 ton tego
Górniczy gigant ponownie światowym liderem produkcji srebra
Dobre wiadomości płyną z górniczego giganta. W prestiżowym rankingu „World Silver Survey 2025” KGHM Polska Miedź po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji „największych kopalń srebra na świecie”. Dodatkowo, Grupa KGHM ponownie uplasowała się na drugim miejscu w globalnym rankingu „największych producentów srebra”, produkując w 2024 roku 1 341 ton tego