solidarność

Lista artykułów

Związkowcy odwiedzą biura posłów PiS

Po zakończeniu strajku ostrzegawczego w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, związkowcy zamierzają odwiedzić biura posłów Prawa i Sprawiedliwości – poinformowało portal netTG.pl biuro prasowe zarządu regionu śląsko-dąbrowskiego Solidarności. - O godzinie 6.00 zebraliśmy się na cechowni i tam pozostaniemy do godz. 8. Dopiero wtedy rozpoczniemy pracę. Na dół zjechały tylko te

Związkowcy wzywają premiera do podjęcia pilnych działań

We wtorek, 11 lutego, zarząd regionu śląsko-dąbrowskiej Solidarności przyjął stanowisko ws. stopnia realizacji Programu dla Śląska i skierował je do premiera Mateusza Morawieckiego.  Mimo licznych deklaracji ze strony rządu, większość kluczowych projektów zawartych w Programie dla Śląska nie weszła nawet we wstępną fazę realizacji - napisali działacze śląsko-dabrowskiej

Spór zbiorowy w Węglokoksie Energia. Chodzi o wynagrodzenia

Jak poinformowali przedstawiciele Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności", trzy związki zawodowe działające w Grupie Węglokoks Energia (w tym "Solidarność") podjęły decyzję o wszczęciu od czwartku 30 stycznia sporu zbiorowego z zarządem Grupy. To efekt fiaska kolejnej rundy rozmów płacowych, która odbyła się 29 stycznia.  – Naszym głównym postulatem jest podwyżka płac

Jesteśmy pełni obaw o przyszłość PGG

- Jesteśmy pełni obaw o przyszłość Polskiej Grupy Górniczej. Pełne zwały przy kopalniach, pełne zwały w energetyce – to zaczyna przypominać 2015 rok – mówi przewodniczący górniczej Solidarności, a zarazem szef „S” w PGG cytowany w publikacji „Rosną zwały węgla. Podobnie było pięć lat temu”, zamieszczonej na stronie solidarnosckatowice.pl Związkowiec podkreśla,

Pierwsi gwarkowie RP na karczmie w Katowicach

Pierwszy gwarek RP i drugi Gwarek RP, czyli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki w sobotę, 18 stycznia, uczestniczyli w karczmie piwnej zorganizowanej przez zarząd regionu śląsko-dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Głowę państwa i szefa rządu takim tytułem określił przy przywitaniu lider regionu Dominik Kolorz. W karczmie, która po raz pierwszy odbywała się w katowickim

Prezydent i premier na karczmie piwnej

Prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki w sobotę, 18 stycznia, będą gośćmi karczmy piwnej organizowanej przez zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Impreza odbędzie się w katowickim Spodku. Jej początek zaplanowano na godz. 15.30. W programie przewidziano wystąpienia głowy państwa oraz szefa rządu. W karczmie ma wziąć udział przeszło tysiąc

1557416812 metro rijad konstal chorzow alstom

Dodatki za podnoszenie kwalifikacji. Nawet 1,5 tys. złotych

Jak poinformowali przedstawiciele Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności, kolejnym grupom pracowników produkcyjnych zatrudnionych w spółce Alstom Konstal w Chorzowie wypłacane będą dodatki za podnoszenie kwalifikacji. Ich wysokość to nawet 1,5 tys. zł brutto miesięcznie. Przedstawiciele Solidarności przypominają, że związek zawodowy prowadził na ten temat negocjajcje z pracodawcą od

Europoseł odpowiada przewodniczącemu

Do redakcji netTG.pl dotarł komentarz europosła Grzegorza Tobiszowskiego, który odniósł się do fragmentu wywiadu z Bogusławem Hutkiem, przewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Przypomnijmy, że na netTG.pl ukazała się rozmowa pt.: „Jeśli się nic nie zmieni, podejmiemy akcję protestacyjną”, która wcześniej została zamieszczona na stronie