solidarność

Lista artykułów

Kiedy upadną kopalnie, Górny Śląsk pogrąży się w zapaści

Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność wzywa Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS do zadeklarowania: czy rząd wesprze sektor paliwowo-energetyczny w kryzysie spowodowanym pandemią. Związkowe postulaty to zwiększenie mocy produkcyjnych elektrowni węglowych, co sprawi, że węgiel z polskich kopalń będzie odbierany, oraz zawieszenie lub wypowiedzenia Pakietu

Kolorz ostrzega przed epidemią bezrobocia

Dominik Kolorz, szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności w apelu zamieszczonym na związkowym portalu zaznacza, że z każdym dniem pogarszają się problemy hutnictwa, energetyki i górnictwa. - Tuż po świętach my jako „Solidarność” będziemy musieli bardzo mocno upomnieć się o rozwiązania antykryzysowe dla dużych firm - argumentuje związkowiec. "Rządowa tarcza antykryzysowa

Śląsko-dąbrowska Solidarność wspiera służbę zdrowia

Zarząd śląsko-dabrowskiej Solidarności przeznaczył na wsparcie służby zdrowia 100 tys. zł. Jak poinformował związek w czwartek, 2 kwietnia, już ponad połowa tej kwoty została spożytkowana na zakup odzieży ochronnej, masek, rękawiczek czy środków do dezynfekcji.  – Po rozpoznaniu sytuacji w poszczególnych jednostkach, przekazaliśmy po około 500 sztuk masek ochronnych,

Solidarność przekazuje 100 tys. zł szpitalom i apeluje

Jak poinformowali przedstawiciele związku, Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o przekazaniu 100 tys. zł na wsparcie służby zdrowia w naszym regionie, m.in. zakup maseczek, odzieży ochronnej, środków dezynfekcji. Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Dominik Kolorz zaapelował do wszystkich członków związku o wsparcie pracowników

Górnictwo też potrzebuje pomocy w ramach tarczy antykryzysowej

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” zaapelował do rządu, aby w ramach „Tarczy Antykryzysowej” firmy z sektora paliwowo-energetycznego zostały objęte nowymi regulacjami, które pomogą im przetrwać okres kryzysu będący skutkiem pandemii koronawirusa. – Wszelkie programy naprawcze, jakie trzeba będzie w różnych branżach gospodarki wdrożyć w

Solidarność postuluje zawieszenie unijnego systemu opłat za emisję CO2

Związkowcy z Solidarności postulują natychmiastowe zawieszenie systemu opłat za emisję dwutlenku węgla. W liście do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen szef związku Piotr Duda wskazał, że powinno to być jedno z działań służących przezwyciężeniu nadchodzącej recesji. Związkowe postulaty w tym zakresie opublikowało w środę biuro prasowe

1557416812 metro rijad konstal chorzow alstom

Pracownicy chorzowskiej firmy dostaną podwyżki

- O 210 zł brutto wzrosną od 1 kwietnia wynagrodzenia w firmie Alstom Konstal w Chorzowie. 18 marca przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych i pracodawca zawarli porozumienie płacowe - poinformowali przedstawciele Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Jak zaznaczył w nadesłanym komunikacie Karol Pluszczyk, przewodniczący „Solidarności ” w spółce, na podwyżkę 210 zł

Solidarność chce, by sklepy działały tylko do godz. 20

W związku z koronawirusem handlowa "Solidarność" chce, by klienci przed wejściem do sklepów obowiązkowo dezynfekowali ręce, a także by były one otwarte tylko do godz. 20. "S" postuluje ponadto, by w sklepie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 50 osób. - Sytuacja pracowników handlu osiągnęła punkt krytyczny. Jeśli w ciągu najbliższych dni nic się nie zmieni, branży grozi