restrukturyzacja

Lista artykułów

Czy to jest mission impossible?

Przepisy Unii Europejskiej, od których rząd i związki zgodnie postanowiły uzależnić realizację porozumienia, nie zostawiają żadnych złudzeń, że ich celem nie jest ratowanie, lecz likwidacja kopalń i ostateczne pożegnanie z przemysłem węglowym.

Restrukturyzacja – tylko bez pośpiechu

Polskie górnictwo musi przecież nadal funkcjonować, a zatem górnicze szkolnictwo zawodowe również. Zwracam uwagę, że spora grupa doświadczonych pracowników odejdzie przecież na urlopy górnicze i emerytury - stwierdza w rozmowie z Trybuną Górniczą Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urządu Pracy w Katowicach.Czy Wojewódzki

1417172465 kowalczyk wojciech

Bruksela: o restrukturyzacji górnictwa polskiego w KE

Przedstawiciele rządu rozpoczęli rozmowy z KE ws. programu restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Dokumenty do notyfikacji mają trafić do Brukseli w ciągu kilku tygodni. Proces nie będzie łatwy - przyznaje wiceminister Wojciech Kowalczyk.- Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę z przedstawicielem Komisji Europejskiej. To jest początek dialogu (...). Będziemy to

KSSE w kontekście restrukturyzacji górnictwa

Nowe zadania dostała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w kontekście restrukturyzacji górnictwa i tworzenia rządowego programu dla Śląska - przekazał prezes Strefy Piotr Wojaczek. Chodzi m.in. o działania na rzecz nowych miejsc pracy czy przekwalifikowania.

Górnictwo: jest zgoda, by zagospodarować najcenniejsze aktywa

Porozumienie ze związkowcami oznacza, że jest zgoda, by zagospodarować najcenniejsze aktywa kopalń, na co do tej pory nie było zgody strony społecznej - powiedział w poniedziałek (19 stycznia) na konferencji prasowej minister skarbu Włodzimierz Karpiński.W jego ocenie porozumienie jest sukcesem. - Mamy realną możliwość ochrony 50 tys. miejsc pracy w górnictwie i miejsc pracy

Konsolidacja nie pomoże bez uczciwej strategii państwa!

Sytuację w polskim górnictwie węgla kamiennego i energetyce komentuje HERBERT LEOPOLD GABRYŚ, przewodniczący Komitetu ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej w Krajowej Izbie Gospodarczej.

Inny punkt widzenia

Prezydent Nowej Soli nie zmienił poglądów. A któż to taki? A Wadim Tyszkiewicz. A jakież to poglądy miałby przewartościować? A takie (dzięki którym), przez które śląska brać górnicza go znienawidziła we wrześniu 2014 r. A z co go takimż uczuciem obdarzyli? Ano za to, że sprzeciwił się dopłatom do likwidowanej kopalni Kazimierz-Juliusz. A dlaczego miałby zmienić punkt widzenia? A niby dlatego, że na swojej stronie w fejsbogu zapodał wstawkę: „Wszyscy jesteśmy górnikami. Wszyscy chcemy godnie żyć.

Karpiński: propozycja dla górników ma chronić miejsca pracy

Rządowa propozycja dla górników z Kompanii Węglowej ma na celu ochronę miejsc pracy - podkreślił w środę (14 stycznia) minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Kompania Węglowa zatrudnia teraz ok. 50 tys. pracowników.Minister dodał, że pracownicy KW mogą skorzystać m.in. z programu przejść na wcześniejsze emerytury bądź skorzystać z programu dobrowolnych