restrukturyzacja

Lista artykułów

Rząd: sprzedaż kopalń możliwa, ale bez ich zobowiązań

Rząd nie wyklucza sprywatyzowania kopalń należących do KW - powiedział w środę szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński. Eksperci nie mają wątpliwości: potencjalni inwestorzy mogą kupić te kopalnie, ale bez istniejących zobowiązań.Karpiński potwierdził w środę Polsat News, że rząd nie wyklucza sprywatyzowania kopalń należących do Kompanii Węglowej i są w tej sprawie

Restrukturyzacja kopalń Kompanii Węglowej - konieczna

Kopalnie Kompanii Węglowej mają przed sobą perspektywę niełatwego procesu restrukturyzacji albo niekoordynowanej przez nikogo restrukturyzacji przez upadłość - podkreślał w środę w rozmowie z dziennikarzami wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.- Część związków zawodowych zdaje się nie rozumieć sytuacji, w jakiej jest obecnie europejska branża węglowa,

1421216755 gatarz marcin

Analityk chwali program naprawy KW

Nie ma dobrej alternatywy dla planu naprawczego, jaki dla Kompanii Węglowej przygotował rząd – oceniają analitycy. Ich zdaniem nie tylko radykalnie ograniczy on straty spółki, lecz także poprawi wyniki całej branży wydobywczej w Polsce. Jeśli zostanie zrealizowany, KW ma szanse na dodatni wynik operacyjny w 2016 roku.

Program dla górnictwa trudny, ambitny, ale realistyczny

Rząd przedstawił bardzo trudny, ambitny, ale realistyczny program restrukturyzacji górnictwa - powiedział w sobotę w Opolu minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński. Apelował o spokojne i rzeczowe rozmowy.

Górnictwo: związkowcy - protest kontynuuje 2000 górników

W czterech kopalniach Kompanii Węglowej, które według rządu mają być zlikwidowane, w sobotę rano protest pod ziemią i na powierzchni kontynuuje około 2 tys. osób - podali związkowcy.

Górnictwo: cztery-pięć kopalń do zamknięcia?

Likwidacja lub restrukturyzacja nierentownych kopalń, zmniejszenie zatrudnienia w górnictwie i program dobrowolnych odejść - to główne założenia rządowego programu restrukturyzacji górnictwa, o których pisze w poniedziałek (5 stycznia) Dziennik Gazeta Prawna.

Mądrości z Centrum im. Adama Smitha

Między teorią a praktyką jest taka różnica, że być teoretykiem jest wygodnie, a praktykiem niebezpiecznie. Odkąd polskie górnictwo węgla kamiennego jest w chorobie, pojawiło się mnóstwo propozycji terapii, tylko jakiejkolwiek nie wprowadzono. Ostatnio w roli lekarza wystąpiło Centrum im. Adama Smitha.

Górnictwo: są gotowi restrukturyzować Kompanię

Bractwo Gwarków Związku Górnośląskiego przesłało na ręce premier RP Ewy Kopacz projekt programu naprawy Kompanii Węglowej i zakładów skupionych w jej strukturach.