południowy koncern węglowy

Lista artykułów

Szyb Grzegorz jest wyjątkowy. Jak będzie zachowany?

Muzeum Górnictwa Węglowego rozpoczyna digitalizację szybu Grzegorz. Należący do ZG Sobieski szyb jest jednym z najbardziej fascynujących projektów współczesnego górnictwa w Polsce.

Marszałek Saługa: Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i wygasić górnictwa z dnia na dzień

- Na pewno nie jest możliwe zamknięcie wszystkich kopalni i przejście na zupełnie inny poziom kreowania gospodarki opartej na zupełnie nowych technologiach. Minie trochę czasu zanim będziemy w stanie oprzeć konkretne gałęzie gospodarki wyłącznie na alternatywnych źródłach energii - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Jest film z budowy szybu Grzegorz. Warto go zobaczyć!

W Zakładzie Górniczym Sobieski trwają prace związane z budową szybu Grzegorz. To największa inwestycja Południowego Koncernu Węglowego. W mediach społecznościowych spółki można zobaczyć film z jego budowy.  Grzegorz to pierwszy w historii polskiego górnictwa węglowego szyb głębiony z tzw. wieży szybowej ostatecznej. Jest też jedną z dwóch największych inwestycji

1768085984 013

Prezydent Nawrocki w ZG Sobieski: To nie węgiel jest winien wysokim rachunkom za prąd

Prezydent RP Karol Nawrocki w sobotę, 10 stycznia, wziął udział w Karczmie Piwnej w Zakładzie Górniczym Sobieski, zorganizowanej przez NSZZ „Solidarność. – Przyjechałem do Was jako prezydent Polski, żeby skłonić głowę przed Waszym codziennym trudem pracy, etosem pracy polskiego górnika – mówił Karol Nawrocki. Podkreślił, że węgiel staje się tak ważny dla życia

Wyprawa do wyrobisk górniczych ZG Janina. Można ją wylicytować

Zakład Górniczy Janina w Libiążu zaprasza do udziału w licytacji niepowtarzalnej wyprawy do czynnych wyrobisk górniczych. Południowy Koncern Węglowy kolejny raz zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zwycięzca aukcji wraz z osobą towarzyszącą weźmie udział w zorganizowanym zjeździe do podziemi Zakładu Górniczego Janina na poziom 800 metrów. Oferta jest ciekawa.

1766403410 brzeszcze

W wyrobiskach kopalni stanęła figura św. Barbary

900 metrów pod ziemią, w wyrobiskach ZG Brzeszcze, z inicjatywy samych górników, stanęła figura św. Barbary – patronki górniczego fachu. „Dla załogi ZG Brzeszcze figura ma znaczenie symboliczne i jest jednym z elementów górniczego dziedzictwa kopalni” – napisał Południowy Koncern Węglowy w mediach społecznościowych. Południowy Koncern Węglowy zarządza trzema zakładami

W tej kopalni Sylwester będzie wolny. Górnicy odpracują go w najbliższą sobotę

Dyrekcja Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie poinformowała, że 31 grudnia br. będzie dniem wolnym od pracy. Z informacji przekazanych przez władze kopalni wynika też, że wolnego Sylwestra pracownicy zakładu odpracuję w najbliższą sobotę, czyli 13 grudnia. Jak informuje Południowy Koncern Węglowy, do którego należy kopalnia, Sobieski może produkować rocznie ponad 2,7 mln ton

1764844117 akademiapkw

Akademia Barbórkowa w PKW. „Widzimy jak wiele wyzwań przed branżą, ale idziemy odrobinę pod prąd”

W cechowni Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie w środę, 3 grudnia, odbyła się Akademia Barbórkowa Południowego Koncernu Węglowego. Pracownikom spółki wręczono honorowe szpady górnicze oraz odznaczenia państwowe i resortowe.  W Akademii Barbórkowej Południowego Koncernu Węglowego wzięli udział członkowie zarządu i Rady Nadzorczej PKW oraz Spółki Usług Górniczych,