polska grupa górnicza

Lista artykułów

Górnictwo: UOKiK wydał zgodę na wspólną kontrolę nad PGG

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie wspólnej kontroli nad Polską Grupą Górniczą przez spółki: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Energa Kogeneracja, PGNiG Termika oraz Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN.Pozwoli im to na samodzielne podejmowanie decyzji w niektórych sprawach dotyczących działalności PGG - podał UOKiK.Polska

Chodzi o to, by nie powtórzyć błędów Kompanii

- Moim zdaniem Polska Grupa Górnicza ma przed sobą przyszłość. Najważniejsze jest jednak to, aby nie powtarzać błędów, jakie przez kilkanaście swojego funkcjonowania popełniała Kompania Węglowa - tak Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce komentuje w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl rozpoczęcie działalności przez PGG.

Górnictwo: 1 maja Polska Grupa Górnicza zajmie miejsce Kompanii Węglowej

Ruszająca 1 maja Polska Grupa Górnicza będzie największym producentem węgla kamiennego w UE, z roczną produkcją rzędu 28 mln ton i zatrudnieniem 32,5 tys. osób. 34 ściany wydobywcze w 11 kopalniach dają 110 tys. ton węgla na dobę. Długość wyrobisk sięga 1,5 tys. km na obszarze 465 km kw.Stworzenie PGG to element programu restrukturyzacji górnictwa,

Górnictwo: szyld PGG zawisł przy ul. Powstańców

W sobotę rano (30 kwietnia) z siedziby Kompanii Węglowej w Katowicach przy ul. Powstańców 30 zdemontowana została tablica z nazwą spółki. W jej miejsce pojawił się szyld z logiem i nazwą Polska Grupa Górnicza. W sumie cała operacja demontażu i montażu zajęła fachowcom ok. 30 minut. Przypomnijmy, że PGG ma rozpocząć funkcjonowanie 1 maja.

Górnictwo: uratowane miejsca pracy, zachowane bezpieczeństwo energetyczne

Po podpisaniu umowy powołującej do życia Polską Grupę Górniczą z mediami spotkali się minister energii Krzysztof Tchórzewski, jego zastępca Grzegorz Tobiszowski oraz Tomasz Rogala, prezes Kompanii Węglowej.

Górnictwo: premier w Katowicach w związku z powstaniem PGG

Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl, we wtorek (26 kwietnia) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach o godz. 14.00 zostanie podpisana umowa ws. utworzenia Polskiej Grupy Górniczej. Jak potwierdziła Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w uroczystości tej weźmie udział premier Beata Szydło. Ponadto mają być obecni przedstawiciele resortu energii - minister Krzysztof Tchórzewski oraz wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

PGG będzie bardziej efektywna

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, po podpisaniu porozumienia ze stroną społeczną zwrócił uwagę na istotne ustalenia zawarte w tym dokumencie.- W porozumieniu zawartym 19 kwietnia dogadaliśmy się ze stroną społeczną, jeżeli chodzi o plan budowania kopalń zespolonych. To bardzo ważne ustalenie, gdyż przyspiesza proces zmian organizacyjnych dotyczących zarządzania

Górnictwo: porozumienie w Kompanii Węglowej podpisane!

O godzine 18.30, we wtorek (19 kwietnia) strona społeczna i zarząd Kompanii Węglowej, w obecności ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego, podpisały porozumienie dające podstawę do powstania Polskiej Grupy Górniczej.