Silny wstrząs w kopalni zbudził mieszkańców kilku miast. Wycofano 34 górników

fot: Maciej Dorosiński

Ruch Halemba KWK Ruda

fot: Maciej Dorosiński

Do bardzo silnego wstrząsu doszło we wtorkowy poranek w ruchu Halemba KWK Ruda. Odczuli go mieszkańcy kilku miejscowości.

O wstrząsie jako pierwszy poinformował Facebookowy profil 112Katowice Służby Ratunkowe. Do zdarzenia doszło ok. godz. 4:15, a radary sejsmiczne zarejestrowały siłę 3,22 w skali Richtera.

Ewa Grudniok, rzeczniczka PGG, przyznaje, że do wstrząsu doszło w Ruchu Halemba. - W rejonie zdarzenia znajdowały się 34 osoby, ale wszystkie zostały bezpieczne wycofane - podkreśla Ewa Grudniok.

Kopalnia działa, ale prace na ścianie zostały wstrzymane. - To normalna procedura w takich sytuacjach. Trzeba sprawdzić, czy wszystko jest w porządku - wyjaśnia rzeczniczka PGG.

Wstrząs odczuli m.in. mieszkańcy Rudy Śląskiej, Mikołowa, Katowic czy Chorzowa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Aż 850 mln zł z KPO m.in. na budowę systemów zarządzania energią i magazynów energii

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przeznaczy 850 mln zł z KPO na realizację 25 przedsięwzięć, obejmujących m.in. budowę nowoczesnych systemów zarządzania energią i magazynów energii - poinformował w czwartek resort.

GDDKiA wybrała wykonawcę naprawy pierwszego fragmentu autostrady A1 koło Pyrzowic

GDDKiA wybrała wykonawcę naprawy ponadtrzykilometrowego fragmentu autostrady A1 na wysokości miejscowości Dobieszowice (Śląskie). To jedno z najbardziej uszkodzonych miejsc na 16-kilometrowym odcinku Pyrzowice-Piekary Śląskie.

W piątek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,98 zł za litr, diesel - 6,37 zł za litr

W piątek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,98 zł, benzyny 98 - 6,55 zł, a oleju napędowego - 6,37 zł. Oznacza to, że względem czwartku cena maksymalna benzyny 95 jest wyższa, natomiast obniżyła się cena diesla i benzyny 98.

Konferencja „Trójkąt Transformacji”. Nie tylko o nowych szansach dla regionów górniczych

W auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach trwa konferencja „Trójkąt Transformacji”, Rozmawiamy o transformacji energetycznej, przyszłości gmin górniczych, finansowaniu MŚP, bezpieczeństwie cyfrowym, zasobach strategicznych i odporności regionu. W konferencji biorą udział m.in. przedstawiciele rządu, przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy. Wydarzenie zorganizowali: Wydawnictwo Gospodarcze, właściciel „Trybuny Górniczej” i portalu nettg.pl oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.