pgg

Lista artykułów

1694614517 zbiornik pgg

W zbiorniku zasilanym wodami kopalnianymi żyją szczupaki, żółwie i raki

Zbiornik „Olszyce” przy kopalni Piast-Ziemowit w Lędzinach, to prawdziwy raj dla wędkarzy. Przedstawiciele lokalnego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, chwalą, że takich czystych zbiorników ze świecą szukać w okolicy. Zbiornik należy do kopalni Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit i jest obiektem przemysłowym, wypełnionym po brzegi wodą z podziemnych wyrobisk. To osadnik wód

Kopalnie PGG też wydobywają węgiel koksowy. Ile go jest?

W minionym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukowały 22,3 mln ton węgla – w tym 20,96 mln ton węgla energetycznego (93,9 proc.) oraz 1,36 mln ton węgla koksowego (6,1 proc.). W minionym roku kopalnie PGG wydobyły łącznie 22,3 mln ton węgla, to jest o około 3 proc. mniej niż w 2021 roku. W minionym roku produkcja węgla energetycznego wyniosła 93,9 proc. (20,96 mln ton)

W lipcu w PGG rozpoczęły funkcjonowanie kopalnie zespolone

Brygady do zadań specjalnych

Swoje zadania realizują w wielu kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Roboty przygotowawcze, szybowe oraz wiertnicze, w tym odmetanowania – to ich specjalność. Brygady Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych Polskiej Grupy Górniczej są wszędzie tam, gdzie trzeba wspomóc załogi własne kopalń, stosując nierzadko innowacyjne rozwiązania. W br. ZGRI koncentruje swoje działania w

Wyższe dodatki do dniówek

W środę, 30 sierpnia, organizacje związkowe działające w Polskiej Grupie Górniczej oraz przedstawiciele zarządu spółki podpisali porozumienie dotyczące wzrostu części dodatków do dniówek. To kolejne porozumienie w tej sprawie – poprzednie zostało podpisane w czerwcu br. Porozumienie podpisali wszyscy członkowie zarządu PGG: prezes Tomasz Rogala, wiceprezes ds. produkcji Rajmund

Górnicy otrzymają jednorazówkę

W minionym tygodniu w należącej do Polskiej Grupy Górniczej kopalni Staszic-Wujek zostało podpisane porozumienie dotyczące wypłaty jednorazowej kwoty. Pieniądze trafią na konta pracowników w piątek, 8 września br. Porozumienie zawarto w środę, 30 sierpnia. Dokument podpisali przedstawiciele dyrekcji kopalni oraz przedstawiciele 19 organizacji związkowych działających w obydwu

Wujek do 2026 roku

W ostatni wtorek, 29 sierpnia, odbyło się spotkanie związkowców z kopalni Staszic-Wujek, dyrekcji zakładu oraz przedstawicieli zarządu Polskiej Grupy Górniczej. Jednym z tematów była przyszłość ruchu Wujek. Związkowcy zostali zapewnieni, że zakład będzie prowadził wydobycie do 2026 roku. Przedstawiciele strony społecznej z Wujka mają jednak nadzieję, że termin uda się

Szkoła przepustką do kopalni

Po trzyletniej przerwie ponownie zostały uruchomione klasy górnicze. Od września w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku naukę rozpocznie 30 uczniów, którzy będą się kształcili na kierunku technik górnictwa podziemnego. Oprócz tego w Szkole Branżowej w Radlinie 15 osób rozpocznie naukę na kierunku górnik eksploatacji podziemnej. Polska Grupa Górnicza inwestuje w programy

1685527037 huta legnica kghm

Górnicy z jednorazową premią

W sierpniu br. w niektórych kopalniach i górniczych spółkach zostały zawarte porozumienia dotyczące wypłaty jednorazowych premii. Premię otrzymają pracownicy KGHM Polska Miedź oraz niektórych kopalń należących do Polskiej Grupy Górniczej. We wtorek, 22 sierpnia, przedstawiciele związków zawodowych z KGHM Polska Miedź oraz zarządu spółki podpisali porozumienie w sprawie