pgg

Lista artykułów

Nowoczesna technologia w służbie bhp

Wirtualna rzeczywistość (VR) jest coraz bardziej istotnym elementem szkolenia pracowników. Technologię tę z powodzeniem wykorzystuje się i rozwija w Polskiej Grupie Górniczej. Przy zastosowaniu specjalnych gogli i kontrolerów realizowane są szkolenia z zakresu bhp dla pracowników dołowych oraz tych zatrudnionych na powierzchni. Pracownicy Laboratorium VR działającego w Zakładzie

Sposób na metan

Kolejny projekt realizowany przy współudziale Polskiej Grupy Górniczej dobiega końca kolejny. Tym razem związany jest z odmetanowaniem podziemnych wyrobisk. Zakłada wiercenie otworów kierunkowych nad eksploatowanymi pokładami węgla. Uwalniany w trakcie eksploatacji metan ujmowany jest długimi otworami kierunkowymi. Dzięki ich zastosowaniu można ograniczyć emisję metanu do wyrobisk

Cały węgiel opałowy z PGG trafia do sprzedaży

Polska Grupa Górnicza stale kieruje do sprzedaży dla odbiorców indywidualnych całość bieżącej produkcji węgla opałowego - poinformowała w piątek, 25 sierpnia, węglowa spółka, która w ten sposób odniosła się do wielu pytań zadawanych przez klientów dotyczących dostępność poszczególnych węgli w ofercie e-sklepu. „Produkcja węgli opałowych prowadzona jest bez przerwy w

Związkowcy chcą, aby rezerwa została przeznaczona na wypłatę premii

Przedstawiciele związków zawodowych z kopalni Mysłowice-Wesoła postulują, aby rezerwa w funduszu płac został wypłacona w postaci premii dla załogi. Chcą, żeby pieniądze trafiły do pracowników w terminie do 10 września. Związkowcy z Solidarności oraz Związku Zawodowego Górników w Polsce w ostatnich dniach skierowali w tej sprawie pisma do dyrekcji kopalni. „MOZ NSZZ

Pracownicy kopalni dostaną premię. Ile wyniesie?

W czwartek, 24 sierpnia, przedstawiciele związków zawodowych z kopalni Sośnica oraz dyrekcji zakładu podpisali porozumienie w sprawie wypłaty premii za duże zaangażowanie w pracy oraz podniesienie efektywności w 2023 roku. Pieniądze trafią na konta pracowników 8 września. Porozumienie podpisali przedstawiciele WZZ „Sierpień 80”, Związku Zawodowego „Kontra”, NSZZ

Po 19 godzinach kopalnia wznowiła wydobycie

W czwartek, 24 sierpnia, około godziny 1 w nocy ruch Bielszowice (część kopalni Ruda) wznowił wydobycie. Przerwa, która trwała blisko 19 godzin, była spowodowana akcją działaczy Greenpeace. - Zakład w Bielszowicach KWK Ruda po wielogodzinnej przerwie związanej z nielegalną akcją Greenpeace wznowił wydobycie. Po godzinie pierwszej w nocy zakończyły się odbiory techniczne

Działacze Greenpeace zeszli z wieży szybowej. Kopalnia nie wznowi jednak od razu wydobycia

W środę, 23 sierpnia, około godz. 13 działacze Greenpeace zeszli z wieży szybowej ruchu Bielszowice (część kopalni Ruda) w Rudzie Śląskiej. Jak poinformowali portal netTG.pl Ludzie i Gospodarka przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej, do której należy zakład, kopalnia nie będzie mogła od razu wznowić wydobycia. Przypomnijmy – w środę o godz. 5.51 grupa 10. działaczy z

1692773767 szyb greenpeace

Ekologiści wstrzymali wydobycie węgla. Jest oświadczenie spółki

W środę, 23 sierpnia, przedstawiciele Greenpeace wspięli się na wieżę wyciągową szybu ruchu Bielszowice (część kopalni Ruda), blokując tym samym wydobycie węgla w zakładzie. Polska Grupa Górnicza opublikowała w tej sprawie oświadczenie. Spółka podkreśla w nim m.in., że akcja sprowadziła bezpośrednie zagrożenie dla pracującej na dole załogi. Jak poinformowało