kopalnie

Lista artykułów

Będą rozmawiać o dodatku inflacyjnym i podwyżce wynagrodzeń w 2023 roku

Do końca października w LW Bogdanka mają się rozpocząć rozmowy dotyczące wypłaty kolejnej transzy dodatku inflacyjnego dla pracowników. Związkowcy informują również o rozpoczęciu negocjacji porozumienia płacowego na 2023 rok. Informacje o negocjacjach przekazał na łamach wydawanego przez Związek Zawodowy Górników w Polsce dwutygodnika Górnik Jacek Świrszcz,

Kopalnie się nie opłacają, a śląski węgiel jest słabszej jakości? Te słowa oburzyły górników

Nie milkną echa komentarzy po słowach przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na temat górnictwa i węgla. Szef partii rządzącej powiedział m.in., że węgiel ze Śląska jest słabszej jakości, a jeśli już będą jakieś większe inwestycje w górnictwo to raczej na Lubelszczyźnie. Na temat górnictwa i śląskich kopalń Kaczyński mówił podczas

Chcą rozmawiać o podwyżkach deputatu węglowego

Związkowcy z Sierpnia 80 w liście skierowanym do zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej zwrócili się z wnioskiem o podjęcie rozmów w celu zmiany zasad wypłacania deputatu węglowego. Chcą, aby wartość deputatu była na poziomie cen rynkowych. „Zakładowa Organizacja Koordynacyjna WZZ Sierpień 80 Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A, zwraca się z wnioskiem do Zarządu JSW S.A. o

1522995489 portfel 01

Wszyscy pracownicy węglowej spółki z flapsami. Jest porozumienie

We wtorek (25 października) przedstawiciele związków zawodowych działających w Polskiej Grupie Górniczej oraz przedstawiciele zarządu spółki podpisali porozumienie, które rozszerza grupę pracowników otrzymujących posiłek regeneracyjny również o pracowników administracji. Do tej pory flapsy, czyli posiłki regeneracyjne – a właściwie ich pieniężny ekwiwalent – otrzymywali

Kopalnie na własnym garnuszku. „To mądra decyzja”

W 2023 roku kopalnie nie będą już korzystały z budżetowych dotacji. Zdaniem Krzysztofa Stanisławskiego, przewodniczącego MZZ Kadra Górnictwo to mądra decyzja, a wzrost cen węgla dla energetyki nie będzie miał wpływu na wzrost cen energii. - Ceny prądu nie wzrosną, zmniejszą się jedynie zyski koncernów energetycznych – ocenia związkowiec. Zapowiedzi braku budżetowych dotacji

Górnicy z gwarancjami pracowniczymi? Rozpoczynają się kluczowe rozmowy

W minionym tygodniu przedstawiciele Taurona oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych podpisali umowę warunkową dotyczącą przejęcia 100 proc. akcji spółki Tauron Wydobycie. Przejęcie wciąż budzi szereg pytań wśród związkowców, którzy chcą m.in. gwarancji zatrudnienia dla pracowników. W tym tygodniu mają się odbyć kluczowe rozmowy w tej sprawie. Umowa w tej sprawie została

Kopalnia ratuje ścianę. Powstanie chodnik pomocniczy

Kopalnia Bogdanka opracowała plan naprawczy związany z zaciśnięciem jednej ze ścian. Plan zakłada m.in. budowę chodnika pomocniczego oraz przeprowadzenie działań, które mają na celu odzyskanie całości sprzętu, który został na miejscu zaciśniętej ściany. Przypomnijmy, że do zaciśnięcia ściany doszło 31 sierpnia br. Jak relacjonowali przedstawiciele LW Bogdanka podczas

Kopalnie bez dopłat z budżetu. Będą utrzymywać się same

W 2023 roku kopalnie nie będą już dotowane z budżetu państwa. - W przyszłorocznym budżecie państwa nie ma żadnych pieniędzy przewidzianych na dotowanie PGG, ponieważ relacja kosztów do przychodów ze sprzedaży jest zaplanowana w sposób zrównoważony – zapowiedział Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. W rozmowie z Gazetą Polską Codziennie szef PGG był pytany m.in.