gzm

Lista artykułów

Metropolia przyjęła plan transportowy

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyjęła plan transportowy, który ma stać się podstawą funkcjonowania i rozwoju komunikacji publicznej na jej obszarze. Ma on także stać się bazą dla przygotowania metropolitalnego planu zrównoważonej mobilności miejskiej. Za przyjęciem Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla obszaru

Metropolia zamawia wykonanie strategii rozwoju

- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła przetarg na opracowanie jej strategii rozwoju na lata 2022-2027 z perspektywą do 2035 r. - poinformował podczas środowych obrad zgromadzenia GZM przewodniczący zarządu Kazimierz Karolczak. Zgodnie z treścią zamówienia strategia ma powstać do końca października 2022 r. W listopadzie 2018 r. zgromadzenie GZM przyjęło Program

Metropolia skłania się ku budowie kilku mniejszych spalarni

Po tym, jak wojewoda i sąd zakwestionowali decyzję Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w sprawie powołania spółki celowej do budowy jednej dużej instalacji termicznego przetwarzania odpadów, Metropolia skłania się ku budowie kilku mniejszych spalarni - przez gminy. Jej władze wyjaśniają, że to rozwiązanie znacznie ułatwi kwestię odbioru głównego produktu spalarni -

Rower Miejski ułatwi podróżowanie po GZM przez cały rok

Procedurę dialogu konkurencyjnego, w której powstaną ostateczne założenia zamawianego systemu Roweru Metropolitalnego, przygotowuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Jej władze kończą też uzgodnienia z gminami w srawie budowy pierwszej autostrady rowerowej, tzw. velostrady. Przygotowywany od paru lat Rower Metropolitalny ma być spójnym systemem roweru miejskiego dla 41

1543582631 mikuszowice

Kolej - będzie więcej połączeń aglomeracyjnych

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która pracuje nad 13 inwestycjami zgłoszonymi do programu Kolej Plus, zakładającego wsparcie państwa dla lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej, rozpoczęła realizację jego II etapu. Chodzi o opracowanie tzw. wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. W sierpniu ub.r. Metropolia GZM zgłosiła do programu Kolej Plus 15 projektów

Zamawiają koncepcję rozbudowy linii kolejowej Katowice - Gliwice

Przetarg na wykonanie dokumentacji przedprojektowej dla rozbudowy połączenia Katowice - Gliwice na głównej magistrali kolejowej E 30 ogłosił zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK. Analizowana ma być m.in. budowa nowych torów aglomeracyjnych i nowych przystanków. Główną częścią zamawianych opracowań ma być studium wykonalności, które da podstawę do decyzji o

1612190064 wodor solaris

GZM do końca marca ogłosi przetarg na 32 autobusy elektryczne

Przetarg na dostawę 32 autobusów elektrycznych, dofinansowanych w programie Gepard II, zamierza do końca marca br. ogłosić Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Organizacja 41 samorządów otrzymała do oszacowanej na 120 mln zł inwestycji 80 mln zł dotacji z Geparda II. W środę przedstawiciele przewoźników i organizatorów transportu z terenu woj. śląskiego, którzy

Rower miejski dostępny cały rok

W połowie 2022 r. lub na początku 2023 r. ma zostać wdrożony Rower Metropolitalny w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Całoroczny system IV generacji oznacza rowery konwencjonalne z lokalizatorami; będzie można też wynająć długoterminowo rowery elektryczne. To podstawowe założenia systemu Roweru Metropolitalnego, opublikowane w poniedziałek, 8 marca, przez biuro prasowe