gzm

Lista artykułów

Tramwaje Śląskie zamówiły trzy nowe samochody tzw. pogotowia torowego

Trzy specjalistyczne samochody tzw. pogotowia torowego zamówiła obsługująca komunikację tramwajową w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii spółka Tramwaje Śląskie. Przewoźnik ma je otrzymać w ciągu roku, płacąc 3,09 mln zł brutto. Jak wynika z czwartkowej informacji rzecznika TŚ Andrzeja Zowady, tramwajowa spółka zawarła umowę w tej sprawie z firmą Copma Polska.

1620816409 e0sskvlxmaabjgi

Rekordowa liczba zgłoszeń w aplikacji wCOP drzewo

Trwa trzecia edycja projektu wCOP drzewo w Katowicach. Mieszkańcy za pomocą aplikacji zgłosili blisko tysiąc lokalizacji dla nowych drzew w mieście. Teraz rozpocznie się ich weryfikacja - informuje GZM. – Zdajemy sobie sprawę z roli drzew w mieście, dlatego ponad dwa lata temu zaprosiliśmy mieszkańców do wspólnego sadzenia, udostępniając im w tym celu proste narzędzie. Dzięki

1620815869 bytomszkola

W Bytomiu ruszyła Szkoła Prototypowania

Bytomianie z ulicy Miarki skarżą się na nadmierny hałas i prędkość samochodów, zbyt małą liczbę przejść dla pieszych i brak zieleni. Jak można rozwiązać choć część tych problemów? Odpowiedzi szukają eksperci z miast Metropolii. Po rozmowach z ludźmi korzystającymi z tego miejsca na co dzień oraz badaniach transportowych zespół opracuje koncepcję nowej organizacji ruchu

Od soboty w Metropolii ruszają pierwsze linie metropolitalne

Od soboty 8 maja organizator komunikacji miejskiej na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomi pierwszych sześć nowych szybkich linii autobusowych łączących tamtejsze główne ośrodki. Uruchomieniu linii metropolitalnych będą towarzyszyły zmiany w dotychczasowych połączeniach. Docelowo do końca br. linii metropolitalnych, oznaczonych literą M oraz liczbą, ma być

1619779791 hulajnoga 10

Elektryczne hulajnogi w mieście

Na ulicach Zabrza pojawiły się elektryczne hulajnogi, które wprowadziło dwóch niezależnych operatorów. To nowa opcja bezpiecznego i szybkiego transportu dla mieszkanek i mieszkańców, a także sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku - informuje GZM. Korzystanie z hulajnóg jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do

Tramwaje Śląskie mają już w ruchu wszystkie wagony z zamówienia w Pesie

Spółka Tramwaje Śląskie wypuściła w czwartek na tory ostatni z 35 nowych tramwajów z zamówienia podstawowego w bydgoskiej Pesie. Pierwsze nowe wagony tego producenta wyjechały na tory Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w październiku ub. roku. Przewoźnik skorzystał w tym przetargu z prawa opcji, obejmującego 5 kolejnych wagonów: powinny one zostać dostarczone do końca

Nowe linie autobusowe na Śląsku

Na 8 maja organizator komunikacji miejskiej na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zapowiedział uruchomienie pierwszych sześciu nowych szybkich linii autobusowych, łączących tamtejsze główne ośrodki. Linii metropolitalnych oznaczonych literą M i liczbą ma być docelowo do końca br. 31. Dotąd planowano uruchomienie pierwszych kilku z nich 5 kwietnia. Przed miesiącem

1610554009 elektryczny arp pl

Jaworzno zamawia kolejnych 6 autobusów elektrycznych

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie (Śląskie) ogłosiło przetarg na 6 nowych autobusów elektrycznych o długości ok. 18 metrów. W efekcie należący do jaworznickiego samorządu przewoźnik będzie dysponował 50 autobusami elektrycznymi, na ok. 80 posiadanych. Jaworzno było pierwszym miastem w Polsce, które w 2015 r. wprowadziło autobus elektryczny do stałej