gzm

Lista artykułów

1580211127 laptop pixabay

Punkty Obsługi Klienta przeniesione do internetu

Działającą dotąd w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii sieć 40 Punktów Obsługi Klienta systemu Śląskiej Karty Usług Publicznej (ŚKUP) zlikwiduje tamtejszy Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM). Funkcjonalności punktów mają zostać przeniesione m.in. do internetu. Sieć Punktów Obsługi Klienta ŚKUP przygotował w poprzednich latach mBank, obsługujący

Wiecha na najwyższym budynku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Biurowiec kompleksu .KTW, budowany obok hali Spodka w Katowicach, który ma być najwyższym budynkiem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny. Zgodnie z tradycją budowlaną na wysokości 133 m zawisła symboliczna wiecha. - Przy tworzeniu .KTW II, najwyższego budynku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, współpracujemy z około 20

Velostrada, czyli autostrada dla rowerów, powstanie w GZM

Ramowy program realizacji metropolitalnych dróg rowerowych przyjęło w środę, 24 lutego, zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dokument określa tryb i zasady, w tym podział zadań, przy realizacji dróg rowerowych o znaczeniu transportowym i znaczeniu metropolitalnym. Jak przypominał podczas sesji zgromadzenia GZM przewodniczący jej zarządu Kazimierz Karolczak,

Metropolia rozdzieli dodatkowe pieniądze na walkę ze smogiem

O podziale między dwoma gminami ponad 800 tys. zł z budżetu organizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią (GZM) Programu Ograniczania Niskiej Emisji oraz podziale między trzema gminami ponad 900 tys. zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności zdecydowało w środę, 24 lutego, zgromadzenie GZM. To uzupełnienia wcześniejszych decyzji o dotacjach z obu funduszy

Metropolia zaskarży wyrok w sprawie spalarni

Po tym, jak Wojewódzki Sąd Administracyjnego w Gliwicach podtrzymał rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego unieważniające uchwałę zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ws. powołania spółki celowej do budowy spalarni odpadów, Metropolia postanowiła zaskarżyć to orzeczenie do NSA. Początkowo władze Metropolii deklarowały, że niekorzystne orzeczenie sądu

Metropolia tworzy grupy zakupowe

Procedury tworzenia grup zakupowych pod kątem: energii elektrycznej, gazu i samochodów elektrycznych rozpoczęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Prąd i gaz GZM kupowała w grupach już wcześniej; pojazdy elektryczne zamierza kupować wobec wymogów ustawy o elektromobilności. Relacjonując na środowej sesji zgromadzenia GZM ostatnie prace zarządu Metropolii, przewodniczący mu

Czy GZM wybuduje spalarnie odpadów?

Po tym, jak Wojewódzki Sąd Administracyjnego w Gliwicach podtrzymał rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego unieważniające uchwałę zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ws. powołania spółki celowej do budowy spalarni odpadów, Koalicja Obywatelska przygotowała projekt zmiany prawa. Uchwałę ws. utworzenia spółki pod nazwą GZM - Czysta Energia sp. z o.o.

Podrożeje komunikacja miejska na Śląsku

Założenia planowanej podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej przedstawiła w piątek Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Jak wyjaśniono, powodem jest konieczność pokrycia strat metropolitalnego organizatora komunikacji w związku z pandemią koronawirusa. Działająca od 1 stycznia 2018 r. Metropolia, która - na mocy specjalnej ustawy - zrzesza 41 miast i gmin centralnej części