Głos górnika był i jest w cenie
Uwierzyliście nam, uwierzyliście m.in. mnie, górnikowi. Uwierzyliście, że w Polsce może być lepiej i że w Polsce będzie lepiej! – dziękował tow. Edward Gierek podczas jednego (z wielu) spotkania z bracią górniczą. Systemy zmieniają się, a o poparcie górników jak politycy zabiegali, tak zabiegają.Przed wojną, a i owszem, partie polityczne też