Odeszli na wieczną szychtę
W ciągu ostatnich 10 miesięcy w polskich kopalniach węgla kamiennego śmierć poniosło 14 górników. Do pierwszego w tym roku śmiertelnego wypadku doszło w niedzielę, 4 lutego, w kopalni Bobrek-Piekary należącej do spółki Węglokoks-Kraj. Skały przysypały ślusarza pracującego przy remoncie kombajnu chodnikowego. 26 lutego w ruchu Halemba kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej (PGG)