ekologia

Lista artykułów

Polacy coraz częściej segregują śmieci

W 2012 r. w porównaniu z 2008 r. Polacy zużywali mniej wody i w większym stopniu segeregowali odpady - wynika z przyjętego przez Sejm raportu nt. polityki ekologicznej. Nie radziliśmy sobie jednak np. z zanieczyszczeniami pochodzącymi z przydomowych pieców węglowych.W raporcie z realizacji Polityki Ekologicznej Państwa (PEP) w latach 2009-2012, przyjętym przez Sejm, ocenia

Zaslepka

Poznań: ministrowie debatowali o potrzebie ochrony środowiska

Społeczeństwo i politycy powinni przywiązywać większą wagę do kwestii ochrony środowiska - ocenił we wtorek (14 października) podczas debaty w Poznaniu minister ochrony środowiska Maciej Grabowski. Z oceną tą zgodzili się trzej jego poprzednicy, którzy też wzięli udział w debacie.W związku z otwarciem targów ochrony środowiska PolEko we wtorek w Poznaniu odbyła

Ekologia: przedstawiciele Funduszy spotkali się na Forum

Współpraca przy realizacji projektów z zakresu edukacji ekologicznej oraz wymiana doświadczeń – tym tematom było poświęcone dwudniowe Ogólnopolskie Forum „Edukacja ekologiczna – teraźniejszość – przyszłość", w którym wzięli udział przedstawicieli Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spotkanie

NFOŚiGW: program wsparcia inwestycji na lata 2015-2020

Usprawnienie procesu oceny wniosków, czytelne kryteria ich rozpatrywania, poprawa komunikacji z wnioskodawcami i racjonalizacja oceny kosztów inwestycji - to priorytety nowego programu wspierania inwestycji NFOŚiGW na lata 2015-2020. Program przedstawiono w poniedziałek (6 października) w Warszawie.Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przewidział

Natura: pomniki przyrody to dziedzictwo Polski

Pomniki przyrody to naturalne i kulturalne dziedzictwo kraju o wartości historycznej i edukacyjnej - mówi PAP Piotr Dobrzyński, szef Departamentu Informacji o Środowisku w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. W Polsce jest ponad 36 tys. takich obiektów.Dobrzyński zauważył, że warto zainteresować tą formą ochrony przyrody samorządy, gdyż to one podejmują decyzje o

Zaslepka

Przemyśl: przygotowują program ochrony powietrza

Samorząd Przemyśla przygotowuje program ochrony powietrza. - Wskaże on nam działania, jakie musimy podjąć, aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście - powiedział w środę (24 września) rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.Program Ograniczenia Niskiej Emisji w Przemyślu przygotowuje dla samorządu zewnętrzna firma. W dokumencie znajdzie się m.in.

Tyle wydamy na eko

W 2015 r. na ochronę środowiska, poprawę jakości powietrza, gospodarkę odpadami czy gospodarowanie zasobami wodnymi zaplanowano ponad 6 mld zł - wynika z opublikowanego projektu ustawy budżetowej na przyszły rok.

Radzionków: WFOŚiGW wspiera ogród botaniczny

Ogród Botaniczny w Radzionkowie to jedno z najpiękniejszych miejsc na Śląsku. Został założony cztery lata temu na Księżej Górze, na obszarze ponad 16 h, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległego kompleksu parkowego.W granicach radzionkowskiego Ogrodu Botanicznego znajdują się stare kamieniołomy porośnięte roślinnością kserotermiczną, i w coraz większym stopniu