ekologia

Lista artykułów

NFOŚiGW: dotacje dla firm na obniżenie zużycia energii

Na małe i średnie firmy, które chcą inwestować w nowe technologie i urządzenia obniżające zużycie energii, czeka 60 mln zł dotacji - poinformował w poniedziałek (11 sierpnia) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).W poniedziałek Fundusz podpisał umowy z czterema bankami: Bankiem Ochrony Środowiska, BNP Paribas, IDEA Bank oraz Bankiem Polskiej

Zaslepka

Ekologia: rusza kampania Czyste plaże

Rusza XV edycja ekologicznej kampanii "Czyste plaże" Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach RECAL. W tym roku zaangażowanych jest w nią 7 nadmorskich gmin, Słowiński Park Narodowy oraz spółki zajmujące się recyklingiem.Jak powiedział członek zarządu fundacji RECAL Artur Łobocki w ramach edukacyjnych działań odbędzie 130 warsztatów dla ok. 6

Zaslepka

Ruda Śl.: 200 tysięcy na walkę ze smogiem

Ponad 200 tys. zł unijnego dofinansowania otrzyma Ruda Śląska na przygotowanie programu walki ze smogiem. Dzięki niemu miasto będzie mogło starać się o fundusze europejskie, które Unia przeznaczyła na ograniczenie niskiej emisji i poprawę efektywności energetycznej.Dofinansowanie, które Ruda Śląska otrzyma z Unii Europejskiej będzie przeznaczone na opracowanie Planu

Zaslepka

Dotacje: ponad 100 mln zł na innowacje proekologiczne

Ponad 100 mln zł na badania naukowe, prace rozwojowe oraz wdrożenie innowacyjnych technologii ekologicznych mogą uzyskać przedsiębiorcy i konsorcja naukowo-przemysłowe w ramach ogłoszonego właśnie konkursu "GEKON - Generator Koncepcji Ekologicznych".Organizują go Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W środę

Radzionków: ponownie szukali rady na odpady

W Radzionkowie, jak co roku w maju, szukano rady na odpady. W trakcie konferencji, która odbyła się we wtorek (27 maja), w V LO naukowcy i praktycy zachęcali młodzież i dorosłych m.in. do kompostowania odpadów stałych.- Kompost może być wykorzystywany rolniczo w ogrodnictwie, warzywnictwie, produkcji winorośli, produkcji szkółkarskiej, a także w celach

Ekologia: ruszył konkurs Eco-Miasto

W poniedziałek (26 maja) ruszyła druga edycja konkursu Eco-Miasto, skierowanego do polskich samorządów. Ma on promować dobre praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich i wspierać energooszczędność.Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler w trakcie poniedziałkowej konferencji zwrócił uwagę, że miasta i samorządy powinny inwestować w

Wydarzenia: eko-wystawa pod patronatem prezes WFOŚiGW

W Pietrowicach Wielkich w maju odbyła się już po raz czternasty Eko-Wystawa Ciepło Przyjazne Środowisku. Patronat nad imprezą objęła prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gabriela Lenartowicz.Eko-Wystawa jest okazją do poznania interesujących rozwiązań w zakresie oszczędności energii i ekologii. W tym roku stoiska 120 wystawców zwiedziło kilka tysięcy

Zaslepka

Lublin: wyprodukują elektryczny autobus z wymiennymi bateriami

Autobus elektryczny z wymiennymi bateriami wyprodukuje spółka Ursus w Lublinie. Na jednej baterii pojazd ma przejeżdżać ok. 200 km. Autobus będzie testowany w ruchu miejskim przez lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.- Autobusy elektryczne są już produkowane przez wielu producentów. Nasz produkt będzie jednak wyróżniać to, że baterie można będzie