ekologia

Lista artykułów

Energetyka: ekolodzy apelują do premier Kopacz

Inwestycje, które proponuje polski rząd do sfinansowania w ramach planu Junckera, zamiast nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań wymieniają kolejne elektrownie węglowe i kopalnie odkrywkowe - twierdzą organizacje ekologiczne w liście otwartym do premier Ewy Kopacz.Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych (EFSI) to pomysł szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera na

WFOŚiGW: cenna wiedza dla dla przedsiębiorców

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą z Katowic zorganizował w listopadzie seminaria informacyjne dla przedsiębiorców w zakresie możliwości pozyskiwania środków z Funduszu przy realizacji inwestycji proekologicznych.Pierwsze ze spotkań zostało zorganizowane w Katowicach 13 listopada w siedzibie

Zaslepka

Wystawa: błąd w podaniu lokalizacji

Do opublikowanej na łamach naszego portalu informacji "Wystawa: ekologicznie i edukacyjnie" wkradł się błąd. Do 11 stycznia można zwiedzać ekspozycję "Oczami śląskich fotografów", przygotowaną przez Związek Polskich Fotografów Przyrody. Miejscem, w którym jest ona dostępna nie jest jednak - jak poinformowaliśmy - nowa siedziba Muzeum Śląskiego,

Jak grzać, to ekologicznie

Uważamy, że palenie wszelkiego typu odpadów lub mułów węglowych jest niczym innym, tylko szkodzeniem otoczeniu i sobie samemu - podkreśla w rozmowie z Trybuną Górniczą Adam Gorszanów, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.Skąd wziął się pomysł zorganizowania akcji promującej węglowe paliwa ekologiczne?Jako sprzedawcy polskiego

Ekolodzy: za wolno usuwamy azbest!

W Polsce zinwentaryzowano ok. 30 proc. wyrobów azbestowych, jeżeli tempo ich utylizacji się utrzyma Polska będzie wolna od azbestu dopiero ok. 2080 roku - oceniają Fundacja Ekorozwoju i Federacja Zielonych Gaja. W naszym kraju może zalegać ok. 15 mln ton azbestu.Krzysztof Smoliński z Fundacji Ekorozwoju ocenił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie, że mimo iż

Ochrona środowiska: 20 lat fundacji Nasza Ziemia

Działalność Fundacji „Nasza Ziemia" była jednym z tematów konferencji prasowej, która w piątek (7 listopada) odbyła się w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Fundacja, która jest organizatorem polskiej edycji akcji „Sprzątanie świata", w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.Mira

Orlen: sadzą drzewa i krzewy w Płocku

W ramach działań proekologicznych PKN Orlen rozpoczął w Płocku, w mieście, gdzie znajduje się kompleks rafineryjno-petrochemiczny spółki, projekt sadzenia drzew i krzewów. Otworzono też ścieżkę edukacyjną o sokole wędrownym, gatunku zagrożonym wyginięciem.Do wiosny 2015 r. PKN Orlen zasadzi w różnych częściach Płocka, w tym na terenach należących do

Inwestycje: Fundusz dofinansował budowę radaru

W środę (22 października) w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach została podpisana umowa na dofinansowanie budowy nowoczesnej stacji radaru meteorologicznego na Górze Św. Anny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej otrzymał dotację z Funduszu w wysokości 4 805 161,13 zł.W zasięgu radaru znajdzie się 41 700 km2, na