Ponad 200 osób bierze udział w VIII edycji Szkoły Zamówień Publicznych, która we wtorek (6 czerwca) rozpoczęła się w Wiśle. Konferencja organizowana przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową jest szczególna, bo spotykają się na niej zarówno zamawiający, jak i wykonawcy, a swoją wiedzą dzielą się na niej najlepsi eksperci z zakresu Prawa zamówień publicznych. W tym roku tematem przewodnim są zamówienia publiczne po nowelizacji ustawy. Konferencja potrwa do czwartku (8 czerwca).
- Witam Państwa serdecznie na ósmej edycji Szkoły Zamówień Publicznych - szkolenia zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców z branży górniczej i okołogórniczej. Aż trudno uwierzyć, że już tyle lat upłynęło. Cieszę się, że z roku na rok nasza konferencja gromadzi coraz większą liczbę uczestników. To dla nas także jest wyzwanie, bo staramy się przygotować jak najlepszy program, by mogli Państwo otrzymać od naszych wykładowców jak największą ilość informacji i jak najwięcej wiedzy wynieść z konferencji. Myślę, że Szkoła stała się już stałym punktem w kalendarzu szkoleń i to nie tylko w górnictwie, bo bardzo wiele obecnych tu osób reprezentuje też inne branże. Tegoroczna konferencja zostanie poświęcona głównie nowelizacji prawa zamówień publicznych i przepisom, które sprawiają stronom postępowania największe problemy – mówił na otwarciu Szkoły prezes GIPH Janusz Olszowski, który dodał, że patronat honorowy nad tegoroczną edycją wydarzenia objął minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Potem szef GIPH podziękował firmom, które pomogły przy organizacji konferencji.
W tym roku na Szkole nie zabrakło także przedstawiciela Urzędu Zamówień Publicznych. W ubiegłym roku był to dyrektor generalny Sebastian Szaładziński, a teraz wiceprezes Hubert Nowak, który wygłosił wykład inauguracyjny. Skupił się w nim na rynku zamówień sektorowych oraz projektu e-zamówienia.
- Uważam, że wszystkie inicjatywy, które umożliwiają wymianę doświadczeń i przyczyniają się do unikania błędów, są bardzo cenne. Należy wymieniać się wiedzą, bo po co wyważać drzwi, które są już otwarte. Tym bardziej jest to cenne w kontekście ustawy Prawo zamówień publicznych, która jest materią bardzo żywą i cały czas ewoluuje. Od momentu wejścia w życie, była ona już ponad 50 razy nowelizowana i wiele wskazuje, że szykuje się kolejna duża nowelizacja. Dlatego bardzo ważna jest wymiana informacji – tak w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl ocenił Szkołę Zamówień Publicznych wiceprezes UZP Hubert Nowak.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Coś widać frekwencja spadkowa, miny raczej w dół - OBY. bo całe te zamówienia stwarzają tylko i wyłącznie możliwości... ale tylko i wyłącznie dla tych co pilotują przetargi...