Po szychcie

Lista artykułów

Zaslepka

ZG Sobieski zaprasza do filharmonii

Dział spraw socjalnych Zakładu Górniczego Sobieski organizuje wyjście do Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na koncert z cyklu podwieczorek muzyczny „Mistrz i uczeń”. Chociaż koncert odbędzie się 27 kwietnia, zapisy są już na ukończeniu. W programie koncertu znajdzie się suita „Hiszpańskie skrzypce” Luisa de Pablo oraz koncert skrzypcowy D-dur opus 35 Piotra Czajkowskiego.

Zaslepka

Wieczorek: Baseny termalne i wczasy

Koło emerytów ZZG działające przy kopalni Wieczorek organizuje dla swoich członków kolejną wycieczkę na Słowację, łączącą się z pobytem w basenach termalnych. Wyjazd będzie miał miejsce 15 kwietnia, emeryci pojadą do miejscowości Orawica. Koszty przejazdu autokarem i poczęstunku są refundowane, uczestnicy we własnym zakresie sfinansować muszą jedynie pobyt w basenach

Zaslepka

Zabytek nie do zdarcia

Kazimierz Skowronek po każdej szychcie może czuć się podwójnie spełniony. Chcąc nie chcąc pełni bowiem dwie ważne funkcje – maszynisty wyciągowego i przewodnika muzealnego.Bierze się to stąd, że maszyna parowa, prezentowana w kompleksie zabytkowej kopalni „Ignacy” w Rybniku, wciąż pracuje pełną parą przy likwidacji Ruchu Ignacy kopalni „Rydułtowy-Anna”. Kiedyś

Zaslepka

Jonak szykuje pięści

Szkoła Podstawowa nr 38 w Bytomiu Suchej Górze ma nowy ring, który kosztem 14 tys. zł zafundowało miasto. W ten sposób młodzi bokserzy będą mogli w lepszych warunkach rozwijać swój talent i iść w ślady Damiana Jonaka. W minioną sobotę młody bokser wraz ze swym promotorem Piotrem Wernerem i prezydentem miasta Piotrem Kojem wziął udział w uroczystości przekazania ringu.W szkole

Zaslepka

Mniej gwoździ, więcej torów

W Kopalni Złota w Złotym Stoku przystąpiono do prac konserwacyjnych. Poczyniono też inne drobne inwestycje.Najpoważniejszym zadaniem jest wymiana starej obudowy drewnianej w Sztolni Czarnej Górnej. Obudowa została tam założona w 1996 r., niedługo przed otwarciem tamtego odcinka podziemnej trasy turystycznej. Do rabowania starej i zakładania nowej przystąpiła kilkuosobowa ekipa pod

Zaslepka

Wieliczka: Koncert dla małych czytelników

Mali miłośnicy książek, uczestnicy ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” spotkają się w najbliższą sobotę w podziemiach Wieliczki.Miejsce wybrano nieprzypadkowo, bowiem Kopalnia Soli została wyróżniona medalem kampanii, prowadzonej w Polsce już od sześciu lat. Uczestnictwo w koncercie jest nagrodą dla 500 uczniów z 80 szkół z powiatu wielickiego i Krakowa.

Zaslepka

Brzeszcze-Silesia: Wycieczka do Francji

Wiosenną aurę pragnie wykorzystać Związek Zawodowy Kadra działający w kopalni Brzeszcze-Silesia, który od 1 kwietnia prowadzi zapisy na wycieczkę do Francji. Na chętnych czeka ponad 40 miejsc. Wycieczka odbędzie się w terminie 19-25 maja, w programie znajduje się czterodniowy pobyt w Paryżu, podczas którego zaplanowano zwiedzanie miedzy innymi Pól Elizejskich, Wieży Eiffla,

Zaslepka

Z ambony nie prawi morałów

Kto poluje na zwierza, ten nie strzela do pierza. Eugeniusz Bugla lubuje się w polowaniach na odyńce, byki i rogacze. Na ambonie nie znosi towarzystwa. Jest myśliwym-samotnikiem.Tata urodził się pod lasem. No i posłał mnie do szkoły leśnej. Po dwóch latach zawodówki w Ustroniu wyjechałem do Warcin w byłym Koszalińskiem do Technikum Leśnego – wspomina.Ale ze świeżym dyplomem nie