Platforma Obywatelska stoi przed wielkim wyzwaniem, ale i zarazem ogromną szansą, której nie może teraz zaprzepaścić. Dzięki wsparciu Prezydenta, powinna zrobić dla polskiej gospodarki wiele dobrego. Mam tu na myśli reformę systemu ubezpieczeń społecznych, naprawę systemu ochrony zdrowia, reformę finansów publicznych, uproszczenie prawa podatkowego, czy też uwolnienie płac kadry zarządzającej w spółkach Skarbu Państwa, czyli uchylenie tzw. kominówki.
]Nowy Prezydent, jeszcze jako kandydat na to najważniejsze w państwie stanowisko, wielokrotnie deklarował wsparcie przedsiębiorczości, podkreślał, jak ważny ma ona wpływ na gospodarkę. Dlatego liczymy też, że będzie aktywnym orędownikiem dialogu. Ze swojej strony mogę zapewnić, że Pracodawcy RP są gotowi do współpracy – deklarujemy chęć dialogu w najważniejszych kwestiach gospodarczych. Będziemy się jednak również bacznie przyglądać poczynaniom nowego Prezydenta i po roku, podczas wyborów parlamentarnych, z pewnością powiemy: sprawdzam.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Ryży to nom tera dokręci śruba.
Dla jakiej Polski to szansa? A, B, a może C? Bo prezydentem wszystkich Polaków to Bronek na pewno nie zostanie!
dla was leniow taki prezydent to ok,ale nie dla zwlyklego polaka