W sali konferencyjnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach przy ul. Floriana, we wtorek 4 października o godz. 11.00 odbędzie się debata z udziałem kandydatów do Senatu z okręgu wyborczego nr 80 w Katowicach - poinformował portal nettg.pl rzecznik związku Grzegorz Podżorny.
Tematami dyskusji będą trzy zagadnienia: kwestia wdrożenia w Polsce unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego, sprawa regulacji stosunków pracy w naszym kraju oraz propozycje rozwiązań społeczno-gospodarczych w obliczu zbliżającego się kryzysu.
Inicjatorem debaty jest prof. Jan Wojtyła, dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i były rektor katowickiej Akademii Ekonomicznej.
- Miejsce debaty nie jest przypadkowe. Przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, który jest również honorowym członkiem komitetu poparcia mojej kandydatury do Senatu, zaproponował, aby taka debata, związana z kluczowymi zagadnieniami społeczno-gospodarczymi w naszym regionie, odbyła się właśnie w siedzibie związku i zaoferował rolę gospodarza - mówi prof. Jan Wojtyła.
- Udział w debacie potwierdzili wszyscy kontrkandydaci prof. Wojtyły z okręgu nr 80 poza panem Kazimierzem Kutzem. Pan Kutz wyjaśnił, że tematyka debaty nie znajduje się w zakresie jego zainteresowań jako parlamentarzysty. Gdy zaproponowaliśmy modyfikację zagadnień usłyszeliśmy, że panu Kazimierzowi Kutzowi nie odpowiada miejsce debaty. Wciąż jednak liczymy, że zmieni zdanie i weźmie udział w dyskusji. Nasza deklaracja zmodyfikowania tematyki debaty jest nadal aktualna - mówi Krzysztof Hus ze sztabu wyborczego prof. Jana Wojtyły.
Debatę poprowadzi dziennikarz gospodarczy Adam Sojka. Będzie się ona składać z trzech rund tematycznych, podczas których prowadzący zada trzy pytania każdemu z uczestników debaty. Po odpowiedziach uczestnicy będą mieli czas na podsumowanie zagadnienia i ewentualną replikę. Następnie będą pytania z sali, maksymalnie dwa do każdego z kandydatów. Ostatnia czwarta runda będzie rundą podsumowującą stanowiska uczestników we wszystkich trzech zagadnieniach. Proponowany czas odpowiedzi to 2 min. na każde pytanie prowadzącego, 1 min. na podsumowanie i 30 sekund na replikę. Jeśli chodzi o pytania z sali, to czas odpowiedzi wynosi 1 min. Podsumowanie w rundzie czwartej to 2 minuty dla każdego kandydata.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.