JSW i PGG analizowały możliwość wykorzystania zasobów węgla kamiennego ruchów Bielszowice i Halemba (PGG) przez KWK Budryk (JSW), eksploatacja złoża wydaje się zasadna – podkreśla w swej informacji PAP, omawiając czwartkowy dzień na warszawskim parkiecie.
„Jastrzębska Spółka Węglowa wraz z Polską Grupą Górniczą przeprowadziły analizę możliwości wykorzystania zasobów węgla kamiennego ruchów Bielszowice i Halemba przez KWK Budryk" – podało Ministerstwa Aktywów Państwowych.
MAP informuje, iż biorąc pod uwagę dostępne dane geologiczno–górnicze wskazano, że istnieje możliwość wykorzystania zasobów usytuowanych w wybranych pokładach bezpośrednio przy północno wschodniej granicy kopalni Budryk, jako wydłużenie wybiegów projektowanych ścian eksploatacyjnych do najbliższych dyslokacji górotworu - uskoków.
"Ich eksploatacja – jak podaje MAP - oprócz kwestii ekonomicznych, byłaby zasadna z uwagi na racjonalną gospodarkę złożem. Ich ewentualna eksploatacja prowadzona byłaby od strony KWK Budryk siłami własnymi JSW. Aby podjąć ostateczną decyzję wymagane jest jednak przeprowadzenie dalszych prac i analiz, zarówno geologicznych jak i formalno-prawnych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.