We wtorek, 18 lutego, w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach mają rozpocząć się rozmowy z kandydatami na stanowisko prezesa największej polskiej spółki węglowej. Rozmowy zostały zaplanowane na trzy dni, czyli maksymalnie mają potrwać do 20 lutego. Aplikacje na stanowisko prezesa były przyjmowane do 12 lutego. Spółka nie ujawniła, ilu kandydatów się zgłosiło.
Przypomnijmy, że rada nadzorcza PGG 28 stycznia zadecydowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa. Obecnie obowiązki prezesa PGG pełni Bartosz Kępa, wiceprezes ds. finansowych. Poprzedni prezes grupy Leszek Pietraszek na początku listopada 2024 r. został powołany na stanowisko wicemarszałka województwa śląskiego.
Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym zostało opublikowane 30 stycznia. Wskazano w nim, że w czasie rozmowy kwalifikacyjnej oceniana będzie m.in.: znajomość roli i odpowiedzialności PGG w procesie transformacji sektora górnictwa węgla kamiennego oraz wyzwań związanych z monitoringiem i ograniczeniem uwalniania metanu w EU czy znajomość celów, roli i działalności Euracoal.
Obecnie zarząd PGG liczy trzy osoby. Poza Bartoszem Kępą w jego skład wchodzą Iwona Szczygioł, wiceprezes ds. handlowych oraz Marek Skuza, wiceprezes ds. produkcji.
Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruchy Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruchy Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruchy Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. Obecnie spółka zatrudnia około 37 tys. osób.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.