Zjazd pod ziemię w kopalni węgla kamiennego Piast-Ziemowit zorganizowała Polska Grupa Górnicza dla przedstawicieli swoich ważnych kontrahentów - odbiorców węgla, spółek energetycznych i hutniczych - poinformowała spółka w komunikacie.
Jak wskazali przedstawiciele PGG, w poniedziałek, 14 października, wizytę w ruchu Ziemowit złożyli goście ze spółki Veolia Energy Contracting Poland, nazajutrz (we wtorek, 15 października) pracownicy PGNiG Termika, a kolejnego dnia (w środę, 16 października) odwiedzili kopalnię przedstawiciele spółki z grupy Energa - Elektrownie Ostrołęka oraz pracownicy znanego słowackiego producenta żelazostopów - spółki OFZ.
Goście obserwowali z bliska wysiłek górników i pracę kombajnu w ścianie wydobywczej. Potem na powierzchni wpisywali się do księgi pamiątkowej, dziękując za umożliwienie niepowtarzalnej wyprawy. „Z ogromnymi podziękowaniami za wspaniałe przyjęcie i wprowadzenie do Waszego górniczego świata. Niech żyje górniczy stan!” - czytamy we wpisach.
Zwiedzający zdali sobie też sprawę z poziomu zagrożeń pod ziemią, życząc górnikom „tylu wyjazdów, co zjazdów”. Podkreślali gościnność pracowników ruchu Ziemowit i dobre przygotowanie wizyty: „Zadbali o nas pod ziemią i na powierzchni, tłumaczyli i opowiadali niesamowicie... Niesamowite wrażenia!” - odnotowano w księdze Ziemowita.
Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruch Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruch Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruch Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. Obecnie spółka zatrudnia ponad 36 tys. osób.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
@Kolt. Bez górnictwa nie ma OZE.
To nic nie da. I tak wszyscy wiedzą że górnictwo właśnie umiera wypierane przez OZE
Trawa malowana na zielono ?!!!!!