Czterech absolwentów Zespołu Szkół w Libiążu dołączyło do grona pracowników Zakładu Górniczego Janina. Zatrudnienie było możliwe na mocy podpisanej w 2006 r. umowy patronackiej pomiędzy Zespołem Szkół w Libiążu, powiatem chrzanowskim i Południowym Koncernem Węglowym – poinformowali przedstawiciele PKW do którego należy kopalnia Janina.
Podpisanie umów o pracę odbyło się 14 października w Zakładzie Górniczym Janina, w obecności Rafała Wójtowicza, dyrektora technicznego ZG Janina, Marcina Nastawnego, dyrektora ds. pracy ZG Janina oraz Jadwigi Bochenek, dyrektorki Zespołu Szkół w Libiążu. Zatrudnienie było możliwe na mocy podpisanej w 2006 r. umowy patronackiej.
- Współpraca pomiędzy Zespołem Szkół w Libiążu a Zakładem Górniczym Janina trwa od początku istnienia szkoły, ponieważ powstaliśmy jako szkoła przyzakładowa przy kopalni. Zawarte porozumienie gwarantuje, że nasi uczniowie mogą odbywać praktyki w Zakładzie Górniczym Janina, a przy spełnieniu określonych warunków – podjąć tam zatrudnienie po zakończeniu kształcenia. Dzisiaj mamy ten dzień, kiedy ostatni punkt porozumienia jest wypełniany – podkreśliła dyrektor Jadwiga Bochenek.
Dyrektor Rafał Wójtowicz przywitał zatrudnionych pracowników życząc im bezpiecznej pracy oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków.
- Nowi pracownicy obejmą stanowiska elektromonterów i ślusarzy, stanowiąc cenne wsparcie dla załogi kopalni. Ich zatrudnienie dowodzi, że efektywna współpraca pomiędzy szkolnictwem a przemysłem przynosi obopólne korzyści – powiedział dyr. Wójtowicz.
PKW (dawniej Tauron Wydobycie) do końca 2022 r. był częścią Grupy Tauron. Natomiast 1 stycznia 2023 r. spółka stała się jednoosobową spółką Skarbu Państwa i od tego momentu funkcjonuje poza strukturami kapitałowymi Grupy Tauron.
Do PKW należą trzy zakłady górnicze: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu i Brzeszcze w Brzeszczach. Na koniec minionego roku zakłady PKW zatrudniały 6300 osób. W 2023 r. kopalnie spółki wyprodukowały 4,5 mln t węgla, podczas gdy rok wcześniej produkcja wyniosła trochę ponad 5 mln t.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Artykuł o czterech desperatach. Chyba już nie mają tu o czym pisać
Żeby wogóle przyszli do pracy w tej spółce to pewnie ich zatrudnili na lepszych grupach niż obecnie pracujacy ludzie w kopalni